Tylko dla wierzących! Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tylko dla wierzących! Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą

2020-11-17 13:59

Tylko dla wierzących! Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą. w Łomiankach między ul. Brzegową i Wiślaną 4 km od granic stolicy będą mogli zamieszkać ci, którzy w swoim życiu pragną zmiany na lepsze. Chociaż sama idea może przypominać niektórym zamkniętą społeczność niczym z filmu Osada, to powstające tam domy wyglądają zachęcająco, a potencjalni mieszkańcy będą mieli powody do radości!

Spis treści

  1. Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą - czym się wyróżnia?
  2. Osiedla dla katolików - lokalizacja

Tylko dla wierzących! Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą. Przystań - tak będzie nazywało się powstające osiedle w Łomiankach, gdzie wytchnienie znajdą katolicy. Przystań budowana jest z myślą o rodzinach. Na osiedlu umiejscowione będą między innymi boisko, plac zabaw i kapliczka, gdzie będzie można wspólnie zbierać się i modlić na świeżym powietrzu. Pierwsze 32 rodziny osiedlą się w Łomiankach już najpewniej w 2022 r.

Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą - czym się wyróżnia?

Inwestycja podzielona będzie na kilka etapów. Jak czytamy na stronie życie stolicy:

W pierwszym, planowanym na kwiecień 2022 r. zostanie oddanych do użytku 16 domów o bliźniaczej zabudowie o metrażu 105 i 147 metrów dla rodzin 2+2 i większych. Atrakcyjny może okazać model budowania. Mają to być domy funkcjonalne, dla rodzin. - Każdy dom ma swojego świętego patrona. Wśród opiekunów domostw są m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, św. Stanisław Papczyński, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Józef, św. Rita, św. Maksymilian Kolbe czy bł. Piotr Jerzy Frassati. – Wybraliśmy świętych i błogosławionych, którzy szczególną troską otaczali rodziny. Każdy dom w swoich fundamentach ma zamurowany cudowny medalik, a jego przyszli mieszkańcy są powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym – wyjaśnia inwestor. I dodaje: – Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się ich relikwie.

Osiedla dla katolików - lokalizacja

Jednym z kluczowych plusów osiedla jest z pewnością jego lokalizacja. Autem do Metra Młociny dojazd zajmie mieszkańcom zaledwie 10-15 min.

Sonda
Czy rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa?
Pijany kierowca szalał na trasie Stare Kiełbonki - Spychowo
Źródło: Tylko dla wierzących! Katolickie osiedle powstaje pod Warszawą