Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

i

Autor: fot. Tomasz Hamrat Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

Trwa burza wokół Szpitala Południowego! Czy wróci w końcu do miasta?

2021-06-15 17:51

Czy szpital Południowy wróci do miasta? Na razie na to się nie zanosi. Resort zdrowia chce, by był zabezpieczeniem na wypadek nadejścia czwartej fali pandemii koronawirusa i przypomina, że miasto ma do dyspozycji wiele innych placówek. Z kolei miejscy urzędnicy zauważają że w tej chwili szpital leczy zaledwie 30 pacjentów, zamiast pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Trwa burza wokół Szpitala Południowego!

Miejsca placówka została przejęta przez rządowego komisarza w marcu i mimo apeli ze strony władz Warszawy, nie zanosi się by sytuacja miała się zmienić. Według resortu zdrowia, baza szpitalnych łóżek w Warszawie, nawet bez placówki na Ursynowie, jest całkiem spora.

"To dokładnie 10 szpitali, czyli ponad 2 tysiące łóżek. Czy to dużo czy mało? Musimy to chyba porównać do skali, do zapotrzebowania. Przed nami jest teraz duże zadanie, czyli zaopiekowanie się pacjentami, którzy w pandemii, z różnych powodów, zrezygnowali ze swojego leczenia" - komentuje Marzena Wojewódzka z biura prasowego urzędu miasta.

Placówka wciąż jest przeznaczona dla chorych z COVID-19- w tej chwili leczonych jest tam 30 osób. Marzena Wojewódzka zaznacza, że marnowany jest potencjał szpitala, w którym mogliby być leczeni także pacjenci z innymi schorzeniami.

"To była inwestycja obiecana i mieszkańcom Wilanowa i Ursynowa oraz gmin ościennych. Warto zaznaczyć, że na tym terenie nie ma innych placówek szpitalnych, które mogą leczyć pacjentów. Planowo, chcieliśmy otworzyć go w pandemii jako szpital covidowy, a następnie uruchamiać dalej, by była to nowoczesna placówka, która może leczyć pacjentów-  dodaje Wojewódzka.

Miasto nie zrezygnuje z dalszej walki o odzyskanie szpitala. Niewykluczone są też kroki prawne.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Trwa burza wokół Szpitala Południowego! Czy wróci w końcu do miasta?