Tragiczne skutki burz w Polsce. Ponad pół tysiąca interwencji strażaków w całym kraju JEDNEJ NOCY!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tragiczne skutki burz w Polsce. Ponad pół tysiąca interwencji strażaków w całym kraju JEDNEJ NOCY!

2021-06-22 7:49

Tragiczne skutki burz w Polsce. Ponad pół tysiąca interwencji strażaków w całym kraju JEDNEJ NOCY! Ponad pół tysiąca, a dokładnie 509 interwencji, to bilans interwencji strażaków, którzy minionej doby walczyli ze skutkami burz.Najwięcej pracy mieli w Zachodniopomorskiem i na Dolnym Śląsku gdzie byli wzywani 120 razy! Silny grad i wiatr niszczyły drzewa i słupy, a nawet budynki.

Przed nami kolejny front burzowy, który nadciąga od południa - IMGW wydał ostrzeżenia 2 stopnia przed burzami z gradem dla całej centralnej Polski, a mocniej zagrzmi także na Dolnym Śląsku czy Opolszczyźnie. Strażacy apelują o rozsądek. Oprócz tego, w najbliższych dniach wciąż będziemy zmagać się z upałami. Temperatury będą przekraczać 30 stopni.

- Zamykajmy okna, zabezpieczajmy drzwi i przede wszystkim usuwajmy przedmioty z balkonów i parapetów. Te porywane przez wiatr mogą prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń ciała - mówi rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Tragiczne skutki burz w Polsce. Jak się zabezpieczać?

Przed burzą powinniśmy zabezpieczyć również nasze domowe zwierzęta i kwiaty. Silny deszcz może łamać drzewa, dlatego nie chrońmy się pod nimi w trakcie deszczu. Opady gradu mogą zniszczyć nasz rośliny, a nawet lakier na samochodach!

Źródło: Tragiczne skutki burz w Polsce. Ponad pół tysiąca interwencji strażaków w całym kraju JEDNEJ NOCY!