Tomasz Komenda nie żyje

i

Autor: VIPHOTO/East News

WIADOMOŚCI

Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat. Wiele lat spędził w więzieniu, choć był niewinny

2024-02-21 16:14

Nie żyje Tomasz Komenda. Informację przekazał w środę Grzegorz Głuszak, dziennikarz "Uwagi" TVN. Mężczyzna miał 46 lat. Komenda przez 18 lat odsiadywał wyrok za przestępstwo, którego nie popełnił.

Tomasz Komenda nie żyje. Kim był Tomasz Komenda?

Tomasz Komenda urodził się w 1977 roku. W 2004 r. został skazany na 25 lat więzienia przez Sąd Apelacyjny. Mężczyzna nie przyznał się do winy, podczas procesu wielokrotnie powtarzał, że obciążające go zeznania, które złożył po zatrzymaniu, zostały na nim wymuszone groźbami i zastraszaniem.

Informację o śmierci Komendy przekazał dziennikarz Grzegorz Głuszak z Uwagi! i Superwizjera TVN, który zajmował się sprawą mężczyzny.

Za co skazano Tomasza Komendę? Komenda spędził 18 lat w więzieniu

Komenda został skazany za brutalny gwałt na 15-letniej Małgosi. Sprawca zostawił nastolatkę na mrozie, w wyniku czego dziewczyna zmarła. Do tych strasznych wydarzeń doszło 31 grudnia 1996 r. w Miłoszycach na Dolnym Śląsku.

Po 18 latach spędzonych w więzieniu, w 2018 r. Komenda został uznany za niewinnego. Tak orzekł Sąd Najwyższy. Wypuszczono go na wolność i przyznano mu blisko 13 mln zł zadośćuczynienia. - Żadne pieniądze nie wynagrodzą mi tych 18 lat - mówił wtedy o odszkodowaniu.

We wrześniu 2020 roku sąd we Wrocławiu wydał wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla Ireneusza M. i Norberta B., których oskarżono o popełnienie zbrodni w Miłoszycach.

Smutny los rodziny Tomasza Komendy
Listen on Spreaker. Źródło: Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat. Wiele lat spędził w więzieniu, choć był niewinny