Tomasz Kędziora

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kędziora

Tomasz Kędziora - dziewczyna, zarobki, Instagram, pochodzenie. Co trzeba wiedzieć o polskim obrońcy podczas Euro 2021?

2021-06-09 12:45

Tomasz Kędziora przed powołaniami na EURO 2021 nie wystąpił w reprezentacji którą prowadził Paolo Sousa. Dlatego jego powołanie było dla wielu osób zdziwieniem. Sam Tomasz Kędziora powiedział, iż o powołaniu dowiedział się dopiero wtedy, kiedy oglądał transmisję z konferencji na której ogłaszano nazwiska. Co powinniśmy wiedzieć o obrońcy reprezentacji Polski?

TOMASZ KĘDZIORA - POCHODZENIE

Tomasz Kędziora urodził się 11 czerwca 1994 roku w Sulechowie w województwie lubuskim. W wieku kilku lat zaczął on uczęszczać do szkółki piłkarskiej UKP Zielona Góra. W 2010 roku trafił do juniorskiej drużyny Lecha Poznań, który wówczas był Mistrzem Polski. Po dwóch latach w młodzieżówce trafił do drużyny seniorów, w której występował aż do 2017 roku. W 2015 roku wywalczył z Lechem Poznań tytuł Mistrza Polski. W 2017 dzięki dobrej grze został wytransferowany z Lecha Poznań do Dynama Kijów. Z drużyną ze stolicy Ukrainy wywalczył tytuł mistrza kraju oraz występował w ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

TOMASZ KĘDZIORA - WZROST

Tomasz Kędziora występuje na pozycji prawego obrońcy. Jak na tę pozycję jest zawodnikiem nie najniższym, ponieważ mierzy oj 184 cm.

Tomasz Hajto mocno krytycznie o grze kadry

TOMASZ KĘDZIORA - DZIEWCZYNA

Tomasz Kędziora ma dziewczynę, Wiktorię Stecyk. Reprezentant Polski poznał Ukrainkę po transferze z Lecha Poznań do Dynama Kijów. W stolicy Ukrainy zadomowił się szybko, a pomogła mu w tym właśnie dziewczyna, która potem odwiedziła Poznań i Warszawę. Tomek i Wiktoria wystąpili już w popularnym na Ukrainie programie „Świeckie Życie”, w którym opowiedzieli o swojej miłości. Tomasz Kędziora zaręczył się na początku 2021 roku, zabierając swoją narzeczoną do Dubaju.

TOMASZ KĘDZIORA - INSTAGRAM

Tomasz Kędziora prowadzi także swoje konto na Instagramie. Jego profil można zobaczyć pod nikiem - tkedziora94.

Źródło: Tomasz Kędziora - dziewczyna, zarobki, Instagram, pochodzenie. Co trzeba wiedzieć o polskim obrońcy podczas Euro 2021?