Maria Andrejczyk

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Maria Andrejczyk

Tokio olimpiada 2021. Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem! Wielkie emocje do końca!

2021-08-06 15:20

Kolejne fantastyczne informacje z igrzysk olimpijskich w Tokio! Maria Andrejczyk zdobyła medal w rzucie oszczepem! Polkę wyprzedziła tylko Chinka - Liu Shiying. Trzecie miejsce na podium zajęła Australijka Kelsey-Lee Barber.

Tokio olimpiada 2021. Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem

Andrejczyk przyjechała do Tokio w bardzo dobrej formie i z bardzo pozytywnym nastawieniem. Potwierdziła to od razu w eliminacjach. Już w swoim pierwszym rzucie posłała oszczep na odległość 65,24 i zapewniła sobie awans do finału.

Andrejczyk dobrze rozpoczęła piątkową rywalizację. Najpierw rzuciła 62,56. Lepsze od Polki okazały się tylko dwie zawodniczki: Shiying Liu (66,34) oraz Huihui Lyu (62,83). W drugiej próbie naszej reprezentantce poszło jeszcze lepiej. Polka osiągnęła - 64,61, dzięki czemu udało się wyprzedzić Lyu. Trzecia próba nie poszła po myśli Andrejczyk, oszczep poszybował tylko na odległość 61,03. Na półmetku rywalizacja Polka zajmowała drugie miejsce.

Nowicki i Fajdek z medalami IO. Oglądaliśmy finał olimpijski w towarzystwie wybitnego trenera

Następna kolejka nie przyniosła zmian w ścisłej czołówce. Wiadomo jednak było, że emocje będą panować w Tokio do samego końca. W piątej próbie Andrejczyk rzuciła 64,45 i nadal zajmowała drugie miejsce.

Ostatnia próba naszej reprezentantki była najsłabsza. Andrejczyk posłała oszczep na odległość 59,31. Mimo to Polka mogła cieszyć się ze srebrnego medalu!

Pierwsze miejsce zajęła Chinka Liu. Podium zamyka Australijka Kelsey-Lee Barber (64,56).

Źródło: Tokio olimpiada 2021. Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem! Wielkie emocje do końca!