Smartfony LG nie będą już produkowane

i

Autor: pixabay.com

To koniec pewnej epoki? ZNANY producent nie będzie już produkować smartfonów!

2021-04-12 10:42

Firma LG zapowiedziała, iż wycofuje się z rynku smartfonów i nie będzie już produkować tych urządzeń. O tym posunięciu w branży mówiło się już od dawna, jednak kiedy LG to ogłosiło i tak wszyscy byli w szoku. Jak to możliwe, iż tak potężny gracz na rynku jak firma LG popadła w takie problemy, iż nie będzie już produkować smartfonów? Czy podobne problemy czekają inne duże firmy?

Na początku kwietnia południowokoreański koncern LG Electronics ogłosił zamknięcie działu urządzeń mobilnych. W ostatnich latach ich produkcja przynosi firmie ciągłe straty. Próbując odwrócić bieg wydarzeń i zainteresować konsumentów, LG zaczęło nawet wypuszczać dziwaczne gadżety: na przykład smartfon z wklęsłym ekranem lub urządzenie z dwoma ekranami, z których jeden obrócony jest o 90 stopni. Firma zapowiedziała, że ​​planuje całkowite wycofanie produkcji urządzeń mobilnych do końca lipca, Jednak Ci, którzy telefonu już kupili albo w najbliższym czasie takie zamierzają kupić - nie muszą martwić, ponieważ firma zapowiedziała, iż nadal będzie wydawać aktualizację na swoje urządzenia. Nie będzie ona po prostu produkować nowych modeli.

Wysadzali bankomaty w pięciu województwach

Firma w tej sprawie wydała specjalne oświadczenie:

Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora telefonii komórkowej pozwoli firmie skoncentrować swoje zasoby na obszarach wzrostu, takich jak komponenty do pojazdów elektrycznych, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania biznesowe, a także platformy i usługi - napisano w oświadczeniu

Ciężko jednoznacznie określić, dlaczego LG zdecydowało się opuścić rynek smartfonów. Być może to problemy finansowe spowodowane pandemią? A być to duża konkurencja na rynku? Jednak odejście LG od produkcji smartfonów może nie być jedynym takim przypadkiem w branży. Dużo mówi się także o problemach HTC, które także ma balansować na krawędzi. Głosy o upadku tego segmentu pojawiają się cały czas także przy okazji telefonów Sony. Już od jakiegoś czasu mówi się, iż firma wyjdzie z segmentu urządzeń mobilnych, jednak kolejne modele xperii pojawiją regularnie. Coraz mniej do zaoferowania ma także Alcatel. Wielkie niegdyś firmy które produkowały masowo urządzenia mobile dziś przegrywają jednak walkę z innymi producentami, którzy wywodzą się głównie z Chin.

Czasy dla producentów smartfonów są bardzo cieżkie - już teraz żyjemy w rzeczywistości, w której liczy się Samsung, Apple i urządzenia z Chin. W ostatnim czasie to te produkty są najczęściej wybierane przez konsumentów. Nic więc dziwnego, iż południowokoreański koncern postanowił się poddać, i skupiać się będzie na produkcji innych rzeczy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: To koniec pewnej epoki? ZNANY producent nie będzie już produkować smartfonów!