TEN popularny produkt, tak na prawdę szkodzi zdrowiu? Przez lata żyliśmy w błędzie?

i

Autor: Canva.com TEN popularny produkt, tak na prawdę szkodzi zdrowiu? Przez lata żyliśmy w błędzie?

TEN popularny produkt, tak na prawdę szkodzi zdrowiu? Przez lata żyliśmy w błędzie?

2021-03-22 11:56

TEN popularny produkt, tak na prawdę szkodzi zdrowiu? Przez lata żyliśmy w błędzie? Używamy go w naszej kuchni każdego dnia - dzięki niemu możemy smażyć, a ciasta są pyszne i wilgotne! Mowa o oleju rzepakowym, który dobrze zna każda gospodyni i kucharz. Naukowcy mają jednak poważne wątpliwości, czy rzeczywiście jest dla nas tak zdrowy, jak do tej pory sądziliśmy.

Olej rzepakowy należy do najbardziej popularnych produktów spożywczych. Bez niego ciężko jest wręcz pomyśleć o gotowaniu! Ponadto spotkamy go w składzie wielu popularnych produktów gotowych - chociażby chrupków i chipsów. Najnowsze badania opublikowane w magazynie internetowym "Healty Holistic Living" wykazują, że wcale nie jest on tak zdrowy, jak do tej pory wszyscy sądziliśmy. Naukowcy przeprowadzili specjalny eksperyment na myszach, by sprawdzić, w jaki sposób oddziałuje on na nasz mózg. Efekt jest szokujący! Myszy zostały podzielone na dwie grupy. W jednej z grup jadłospis zwierząt zawierał olej rzepakowy, w innych – nie. Eksperyment trwał przez cały rok. Po tym okresie przebadano gryzonie bardzo kompleksowo. Co się okazało? Myszy z dietą bogatą w olej rzepakowy miały gorszą pamięć! Ponadto znacznie zwiększyła się ich masa. Czy oznacza to, że powinniśmy zaprzestać jego używania w kuchni?

Niedźwiedź gonił mężczyznę

Olej rzepakowy - czy jest szkodliwy dla ludzi? Dlaczego?

W przypadku oleju rzepakowego pamiętać musimy, że jego produkcji bardzo często używane są zmodyfikowane genetycznie nasiona rzepakowego. Czy jednak rzeczywiście powinniśmy całkowicie zaprzestać jego użytkowania? Doświadczenie naukowców choć szokujące, nie powinno znacząco wpływać na nasz tryb życia. Dalej możemy używać oleju bezpiecznie w naszej kuchni, pamiętając jednak o zasadzie, która odnosi się do wszystkiego, że - co za dużo, to nie zdrowo.

Alternatywne przekleństwa - potrafisz ich używać? QUIZ!

Pytanie 1 z 7
Kiedy użyjesz słowa 'skurczyflak'?
Źródło: TEN popularny produkt, tak na prawdę szkodzi zdrowiu? Przez lata żyliśmy w błędzie?