Kot o dwóch twarzach nie tak dawno przyszedł na świat

i

Autor: www.instagram.com/kittenitwithkiki/

Ten mały kotek podbija świat! Jedna połowa pyszczka jest czarna, druga ruda. ZOBACZCIE!

2021-04-07 9:50

Kotek - chimera podbija internet. Na świat przyszedł właśnie mały kotek, u którego jedna połowa twarzy jest czarna, druga jest ruda. To niezwykle rzadkie zjawisko, które występuje u tych pięknych stworzeń. Wszystko przez genetyczną mieszankę u kota, który wygląda pięknie. Takie przypadki jednak w naturze się zdarzają i trzeba przyznać, iż są wyjątkowo piękne.

Kotek urodził się w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko znalazł nowy domek. Nadano mu imię Abrikasin. U kota występuje niezwykle rzadkie zjawisko - jedna połowa twarzy jest czarna, druga ruda. Zjawisko takie nazywa się kocią chimerą i w przyrodzie występuje, jednak w takim stopniu jak u małego kotka niezwykle rzadko.

CO TO KOCIA CHIMERA?

W starożytnej mitologii chimiera była potworem z głową lwa, tyłem węża i tułowiem kozy. Właśnie stąd takie zjawisko u kotów nazwano chimerą. Jednak w tym wypadku nie możemy mówić, iż koty wyglądają jak potwory. Wręcz przeciwnie! Koty te są niezwykle piękne a udowodnił to właśnie czarno - rudy kotek z USA. Kocia chimera w skrócie polega na obecności dwóch linii komórkowych o różnym genotypie u jednego osobnika, który powstał z jednej zapłodnionej komórki jajowej. Kocie chimery mogą występować nie tylko w postaci różnego koloru sierści, ale także różnych kolorów np. oczów. Jak

NIEZWYKLE PIĘKNE KOTY

Koty chimery występują w naturze i są niezwykle piękne, na świecie jest kilka znanych przypadków, których uroda wręcz poraża. Zresztą, zobaczcie sami.

Narnia - to kot brytyjski. Chociaż na początku nie wydawał się aż tak piękny, dziś jest jednym z najpiękniejszych zwierzą.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Quimera jestlustrzanym odbiciem Venus. Jej twarz jest czarna po lewej i ruda po prawej stronie. Kot jest piękny i bardzo podobny do tego, który właśnie przyszedł na świat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ten mały kotek podbija świat! Jedna połowa pyszczka jest czarna, druga ruda. ZOBACZCIE!