Śmieci zalegające przed siedzibą teatru

i

Autor: facebook.com/teatr.akt

Teatr Akt utonął w śmieciach! Czy z tego powodu wyniosą się z Pragi Południe?

2021-06-16 20:07

Trzy tygodnie czekał zespół teatru na wywiezienie odpadów sprzed swojej siedziby przy Łaziebnej 9. Pomogła dopiero interwencja mediów. Pracownicy teatru mówią dosyć i zastanawiają się, czy to nie najwyższy czas na rozstanie z Pragą Południe. Na Łaziebnej rezydują dokładnie od 10 lat.

Tak powstaje strefa kibica na Stadionie Narodowym

Bez harmonogramu źle, z harmonogramem - jeszcze gorzej

Wszystko zaczęło się w 2019 roku, kiedy dla adresu Łaziebna 9 nie przydzielono harmonogramu wywozu nieczystości.- Okolica jest dosyć dzika, między torami. Wieczorem nie ma lamp. A nawet w ekskluzywnych dzielnicach wystawia się pojemniki tego dnia, kiedy je odbierają. My nie wystawialiśmy i cały czas monitorowaliśmy sytuację. Wysyłaliśmy pisma do administracji, pisaliśmy do ZGN-u. Harmonogram nie pojawił się rok - mówi Marek Kowalski z Teatru Akt.

Kiedy wreszcie harmonogram się pojawił, wcale nie było lepiej. Daty odbioru śmieci nie pokrywały się z datami w harmonogramie. Wywóz odbywał się rzadziej, co było bardzo problematyczne. - Przedświąteczne śmieci z połowy grudnia (ubiegłego roku, przyp.red.) zabrano w lutym tego roku.

Doszło do tego, że zespół teatru zamiast skupiać się na działalności artystycznej, zajmował się wywożeniem śmieci! Zmieszane najczęściej wywozili na najbliższy przystanek, a segregowane do wiat śmietnikowych przy swoich domach czy blokach.

Nie ma usługi - nie ma zapłaty

W ostatnim czasie znowu przed teatrem stały nieopróżnione kosze. I tak przez trzy tygodnie. Zespół teatru powiedział dość i zaczął rozważać wyprowadzkę z Pragi Południe. Zwłaszcza, że w kwietniu skończyła im się umowa na budynek przy Łaziebnej. Kolejna umowa czeka do podpisania. Jest jednak jedno "ale". - Umowa na 5 lat jest gotowa do podpisu, ale jest obwarowana jednym warunkiem, że należy spłacić niewielkie zaległości - mówi Andrzej Opala, rzecznik urzędu dzielnicy Praga Południe. Dług wynosi nieco ponad 1000 zł. Zespół teatru nie zamierza go płacić.- Nie poczuwamy się do tego, żeby płacić. Usługa nie jest wykonywana - zauważa Marek Kowalski.

Jest jednak szansa, że nie będą musieli się pakować, bo dzielnica nie chce się pozbywać tej kulturalnej jednostki, jaką jest Teatr Akt. - Chciałbym uspokoić. Na pewno dojdziemy do porozumienia, żeby teatr działał. Ja sobie nie wyobrażam Łaziebnej bez Teatru Akt - mówi rzecznik dzielnicy.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Teatr Akt utonął w śmieciach! Czy z tego powodu wyniosą się z Pragi Południe?