Uczniowie nie chcą wracać do szkół. Take it easy - uspokaja minister Czarnek.

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rok szkolny 2021/2022 jednak BEZ NAUKI ZDALNEJ?! Minister edukacji stawia sprawę jasno

"Take it easy": Minister Czarnek uspokaja uczniów, którzy nie chcą wracać do szkół

2021-04-29 18:32

Prawie pół miliona osób podpisało się pod petycją Protestu Uczniowskiego. To apel do rządu ws. powrotu do nauki stacjonarnej - nie w maju, jak zapowiedziano, ale od września. Uczniów uspokaja minister Czarnek słowami "Take it easy". Co miał na myśli?

Uczniowie nie chcą wracać  w tym roku do szkół. Petycję Protestu Uczniowskiego podpisało prawie pół miliona osób. Jak czytamy - powrót do szkół na kilka tygodni to niepotrzebny stres, albo niepotrzebne zamieszanie, bo niemal cały program już przerobiono.

Czytaj także: Powrót do szkół 29.05.2021. Kto wraca i na jakich zasadach?

- Chcemy powrotu do szkół od następnego roku szkolnego!Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy by nasz głos, głos wszystkich uczniów został i tym razem usłyszany oraz by została podjęta odpowiednia decyzja, o jaką prosimy. Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu. Dodatkowo uczniowie są zestresowani sprawdzaniem zeszytów, notatek lub że po powrocie będą musieli od nowa pisać sprawdziany w niepokoju i stresie. Petycja dotyczy również uczniów klas ponadpodstawowych - czytamy w petycji (pisownia oryginalna). 

Czytaj także: Kiedy powrót do szkół 2021? Liceum i klasy 4-8 wracają w tym terminie!

- Przed epidemią to było tak, że robimy jakieś podsumowania, są wystawiane oceny. Nie za wiele dzieci się już uczyły - przyznaje pedagog, dr Marta Majorczyk.

Minister Czarnek "uspokaja"

Szans na przychylenie się do prośby uczniów jednak nie ma. - Take it easy no. Stres to jest rzecz, która towarzyszy człowiekowi w życiu, ale nie należy tego stresu wyolbrzymiać. Nikt nie będzie państwa stresował. Wszyscy mamy swoje obowiązki w życiu codziennym i do tych obowiązków wracamy, także w szkole - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Klasy 4-8 szkół podstawowych i wszystkie klasy szkół średnich mają się uczyć w trybie hybrydowym od 15 maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Do tych legendarnych programów zasiadała cała Polska. Wstyd nie zdobyć przynajmniej 5 punktów!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. W której stacji telewizyjnej emitowany był program "Idź na całość"?
Raport z Anteny 29.04
Źródło: "Take it easy": Minister Czarnek uspokaja uczniów, którzy nie chcą wracać do szkół