Szykują się dwa lata gehenny... Startuje remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

i

Autor: Ewa Sas Szykują się dwa lata gehenny... Startuje remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

Uwaga kierowcy, nadchodzą ciężkie czasy! Startuje remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

2022-01-28 20:47

Kierowcy są zgodni - nadchodzą ciężkie czasy. Remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej odbije się na całym mieście. W korku utknąć mogą nie tylko ci, którzy będą się kierować w stronę Pragi. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Przygotowania do wyburzenia wiaduktów na trasie Łazienkowskiej

Skomplikowane zmiany w ruchu

W najbliższym czasie wiadukt północny zostanie zamknięty, a wiadukt południowy został poszerzony. Musi teraz pomieścić w sumie cztery pasy - dwa dla ruchu samochodów i dwa buspasy. Do tego buspasy zlokalizowane będą na wewnętrznych pasach jezdni. Ta organizacja obowiązywać będzie już na moście Łazienkowskim, z którego znikną przystanki komunikacji miejskiej.

Tak duże zmiany będą oddziaływać na całe miasto. Dlatego urzędnicy postanowili wprowadzić buspasy w całej Warszawie, a nie tylko na najbliższych wiaduktom ulicach. Pojawią się w tych lokalizacjach:

  • al. Stanów Zjednoczonych w obu kierunkach na odcinku od ronda Wiatraczna do Przyczółku Grochowskiego,
  • Ostrobramskiej w kierunku zachodnim na odcinku od ul. Lotniczej do Przyczółku Grochowskiego,
  • L. Krzyckiego na odcinku od ul. Wawelskiej do ul. Filtrowej,
  • Marynarskiej w kierunku wschodnim na odcinku stacji PKP Służewiec do ronda Unii Europejskiej,
  • Łopuszańskiej w obydwu kierunkach na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi WKD do ul. Kolneńskiej.

Urzędnicy zachęcają kierowców, aby zrezygnowali z samochodów.- Zachęcamy kierowców na tyle, na ile to możliwe, aby korzystać z komunikacji miejskiej, bo z całą pewnością, przynajmniej na początku, ten ruch będzie utrudniony - przyznaje Małgorzata Gajewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Zdezorientowani kierowcy samochodów i autobusów

Tymczasowa organizacja ruchu jeszcze dobrze nie zaczęła obowiązywać, a już spowodowała u kierowców niemały mętlik w głowie.

- Namalowano jakieś żółte linie na trasie, one się pościerały. Nie wiadomo, czy one są stare, czy obowiązują... - zauważa jeden z kierowców. Zdezorientowani są też kierowcy autobusów. Ze względu na wprowadzenie buspasa choćby na Ostrobramskiej, przeprogramowane zostały też sygnalizacje świetlne. Na takich skrzyżowaniach, jak Ostrobramska i Zamieniecka czy Ostrobramska i Rodziewiczówny już teraz tworzą się gigantyczne korki. - Jechałem wczoraj 182 to to był dramat, co oni zrobili na Ostrobramskiej. 10 minut czekałem, żeby skręcić. - żali się kierowca autobusu.

Urzędnicy biorą na wstrzymanie. Chcą zobaczyć, jak kierowcy odnajdą się w tymczasowej organizacji ruchu i jakie korki będą, zwłaszcza już po feriach. Nie wykluczają jednak zmian. - Przy tak dużych zmianach w ruchu to całkowicie normalne, że część kierowców jest zdezorientowana. Poczekajmy jeszcze trochę, aż ten ruch okrzepnie, a jeżeli będą konieczne zmiany, to nie ma problemu żeby te zmiany wprowadzić - mówi Małgorzata Gajewska.

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej ma potrwać do wiosny 2024 roku.

Quiz. Jaki to był tydzień? [29 stycznia 2022]

Pytanie 1 z 10
Wielu klientów z oburzeniem zwróciło uwagę na nagły skok cen w wielu sklepach. Z czym mają związek te podwyżki?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Uwaga kierowcy, nadchodzą ciężkie czasy! Startuje remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej