Szok! Mieszkankę warszawskiej Pragi obudził WĄŻ! Tu był. Przysięgam, był tutaj!

i

Autor: Straż Miejska m.st. Warszawy/Twitter

Szok! Mieszkankę warszawskiej Pragi obudził WĄŻ! "Tu był. Przysięgam, był tutaj!"

2021-06-22 13:05

Mieszkanka Pragi obudził wąż! Kobieta po przebudzeniu zobaczyła w swoim mieszkaniu pełzającego węża. Przerażona wezwała Ekopatrol Straży Miejskiej. Kobieta jako dowód pokazała nagranie, które udało jej się zrobić jeszcze przed przyjazdem strażników. Lancetogłów Mleczny schował się przed mundurowymi w schowku na pościel.

- Po godzinie 10 strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek bloku przy ulicy Wrzesińskiej. Kobieta zgłosiła, że w jej mieszkaniu rozgościł się wąż – poinformował PAP Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli z odsieczą. Gdy pojawili się na miejscu okazało się, że nieproszony gość zdążył się już ukryć. Przerażona kobieta na dowód, że wąż jest realny, pokazała nagranie z telefonu komórkowego.

CZYTAJ TAKŻE: Po mieszkaniu biegał SKORPION! Pajęczak ukrył się w torbie podróżnej!

Ukrył się w schowku na pościel

Strażnicy rozpoczęli poszukiwania gada. Znaleźli go w nietypowym miejscu. Wąż zmęczony przygodą, schował się w schowku na pościel. Został bezpiecznie odłowiony i przewieziony do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. "Fachowcy potwierdzili, że jest to lancetogłów mleczny, zwany także wężem królewskim" - przekazał Jabraszko. "Na szczęście nie jest jadowity" - dodał.

Jak informuje PAP lancetogłów mleczny występuje na kontynencie amerykańskim od Ekwadoru do Kanady. Nazwa wąż mleczny wzięła się od mitu, jakoby węże te ssały mleko krów. "Jest to oczywiście fałsz. Przekonanie to wzięło się prawdopodobnie stąd, iż węże te znajdowane są często w pobliżu obór, gdzie znajdują się chłodne, sprzyjające warunki do odpoczynku oraz polowania na znajdujące się tam gryzonie" - przekazała Straż Miejska. Wąż mleczny jest bardzo podobny do groźnego jadowitego węża koralowego, ale na szczęście nie stanowi zagrożenia.

Groza na pasach w Gorzycach
Źródło: Szok! Mieszkankę Pragi obudził WĄŻ! "Tu był. Przysięgam, był tutaj!"