Kierowca auta dostawczego zawracał na trasie S8! Zobacz wideo nagrane przez policję

i

Autor: Komenda Stołeczna Policji Kierowca auta dostawczego zawracał na trasie S8! Zobacz wideo nagrane przez policję

Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek! Zobacz wideo

2021-03-11 17:18

Sznur kierowców na trasie S8 i... zawracające auto dostawcze. Tym razem udało się uniknąć wypadku, ale na miejscu byli policjanci z warszawskiej "drogówki". Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę umieszczoną w radiowozie, a wobec bezmyślnego kierowcy natychmiastowo wyciągnięto konsekwencje. Zobacz wideo!

Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek!

Bardzo niebezpieczna sytuacja na trasie S8. Kierowca samochodu dostawczego postanowił... zawrócić. Zdarzenie nagrali policjanci.

Cofał na trasie S8

Korek na drodze ekspresowej S8. Kierowca samochodu dostawczego widząc, że samochody zwalniają, postanowił uniknąć korków i... zawrócić.  - Wykonanie takiego manewru przez kierującego pojazdem nie dość, że jest zabronione, to przede wszystkim groziło doprowadzeniem do poważnego zdarzenia drogowego z szybko nadjeżdżającymi pojazdami - podkreślają funkcjonariusze warszawskiej "drogówki".

Kierowca cudem uniknął wypadku. Inni uczestnicy ruchu wykazali się refleksem i zahamowali zanim doszło do nieszczęścia. Na trasie akurat znajdował się policyjny patrol. Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę umieszczoną w radiowozie. Wobec mężczyzny - zgodnie z art. 23 Prawa o ruchu drogowym, które mówi, że zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej - wyciągnięto konsekwencje. - Przekonanie funkcjonariuszy, że już wszystko na drodze widzieli bardzo często może być mylące, a nieodpowiedzialne zachowania kierowców nie mają końca - podkreśla Komenda Stołeczna Policji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Źródło: Szczyt głupoty: Kierowca cofał na trasie S8, by ominąć korek! Zobacz wideo