Szczepionka.

i

Autor: canva.com Zdjęcie ilustracyjne

Szczepienia 12 i 14-latków w Warszawie - miasto przedłuża akcję

2021-06-08 13:12

Stołeczny ratusz przedłuża akcję szczepień dla wszystkich chętnych, bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. "Zapraszamy do szczepień również młodzież w wieku 12-15" – przekazała PAP Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. Dla nich przygotowana jest szczepionka firmy Pfizer.

Aby się zaszczepić, wystarczy odwiedzić jeden z czterech miejskich punktów szczepień i mieć przy sobie dowód osobisty i wystawione w systemie e-skierowanie. Młodzież musi być w towarzystwie rodzica bądź opiekuna prawnego. - W zeszłym tygodniu, w okresie od 31 maja do 6 czerwca zaszczepionych w ten sposób zostało ponad 1700 osób – poinformowała Marzena Wojewódzka. Szczepionki jeszcze są i czekają na mieszkańców. Na chętnych czekają jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dzieci w wieku 12-14 lat będą szczepione preparatem firmy Pfizer, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej działającej przy premierze. Do szczepień przekonywał też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski - robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego szczepimy bez zbędnych formalności, bez zapisów czy rejestracji - przekazał w komunikacie.

Sonda
Czy budowa szpitali polowych w Polsce to dobry pomysł?
Punkt szczepień drive-thru w Siedlcach. Zobacz jak działa

Szczepienia dzieci w Warszawie - gdzie zgłosić się na szczepienie?

Wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, mogą zgłosić się do jednego z czterech warszawskich punktów szczepień. Punkty działają od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-18 w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Do punktu szczepień na stadionie Legii można dojechać specjalną linią autobusową 901, która zatrzymuje się m.in. przy Dworcu Centralnym i stacjach metrach: Świętokrzyska i Centrum.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Szczepienia 12 i 14-latków w Warszawie - miasto przedłuża akcję