Sylwester 2021/2022: Ile osób może być na imprezie? [NOWE OBOSTRZENIA]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Sylwester 2021/2022: Ile osób może być na imprezie? [NOWE OBOSTRZENIA]

2021-12-07 20:30

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia. Wśród nich - oprócz zaostrzonych limitów w kinach czy komunikacji miejskiej - także decyzja o zamknięciu klubów, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia. Rząd zapowiedział jednak, że w Sylwestra 2021/2022 te miejsca będą mogły działać, ale na szczególnych zasadach! Ile osób będzie mogło wziąć udział w sylwestrowej imprezie?

Liczna nowych zakażeń koronawirusem wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia: Co się zmieni?

Zaostrzone zostaną limity osób, które mogą poruszać się komunikacją miejską - max. 75 proc. obłożenia. Mniej osób będzie mogło też odwiedzić restauracje, bary i hotele - możliwe obłożenie to 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione. Również max. 30 proc. obłożenia będzie obowiązywać w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Warto zaznaczyć, że limity dotyczą wyłącznie osób niezaszczepionych.

Czytaj także: Obowiązkowe testy dla wracających do Polski! Także spoza strefy Schengen!

Zmiany dotyczą także przeprowadzania testów na Covid-19. Od 15 grudnia testować się będą musieli także osoby mieszkające z osobą zakażoną koronawirusem. Test będzie musiała wykonać także każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen.

Z kolei od 20 grudnia wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?

Od 15.12. zamknięte kluby i dyskoteki

Rząd zadecydował także, że od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Sylwester 2021/2021: Ile osób może wziąć udział w imprezie? Czy kluby będą otwarte?

Mimo, że kluby i dyskoteki mają pozostać zamknięte do odwołania, rząd zrobił wyjątek na imprezę sylwestrową.W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, czyli w Sylwestra 2021/2022, miejsca do tańczenia będą mogły być otwarte! Kluby i dyskoteki będą jednak musiały spełnić jeden warunek! Jaki?  Imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Poradnik Zdrowie: jakie badania zrobić raz do roku?
Źródło: Sylwester 2021/2022: Ile osób może być na imprezie? [NOWE OBOSTRZENIA]