Wojsko Polskie

i

Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Wojsko Polskie

Święto Wojska Polskiego 2021 - OBCHODY W WARSZAWIE. Co będzie się działo 15.08?

2021-08-11 14:33

W niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Największe uroczystości zaplanowano w stolicy. Jaki jest program obchodów? Czy będzie defilada wojskowa w Warszawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Święto Wojska Polskiego 2021 - jak będą wyglądały obchody 15 sierpnia w Warszawie? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w stolicy. W tym roku obchodzimy 101. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920. Tak zwany "Cud nad Wisłą" był jedną z najważniejszych bitew w historii Europy. Polskie wojska zahamowały wtedy marsz Armii Czerwonej na zachód. Dla uczczenia tych wydarzeń, 15 sierpnia ustanowiono Święta Wojska Polskiego. Największe uroczystości rocznicowe są organizowane każdego roku w Warszawie. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy przyzwyczaili się do defilad wojskowych 15 sierpnia. Czy zobaczą ją też w 2021? Odpowiedź na to pytanie i program obchodów Święta Wojska Polskiego znajdziecie w dalszej części artykułu.

Beszamel: Gruszki - właściwości gruszek. Dlaczego warto jeść gruszki?

Święto Wojska Polskiego 2021 - czy będzie defilada w rocznicę Cudu nad Wisłą?

15 sierpnia każdego roku odbywała się w Warszawie defilada wojskowa. Mieszkańcy i mieszkanki oglądali przemarsz polskich jednostek wojskowych i pokaz sprzętu, w tym czołgów, samolotów i śmigłowców. Podczas defilady prezentowały się też grupy rekonstrukcyjne. W tym roku nie będzie można jednak zobaczyć tego wszystkiego. Ze względu na pandemię koronawirusa, zapadła decyzja o nieorganizowaniu defilady wojskowej 15 sierpnia 2021. O decyzji informowało MON.

Program obchodów Święta Wojska Polskiego 2021 w Warszawie

Choć defilada nie będzie w tym roku organizowana, w Warszawie odbędą się inne wydarzenia na 15 sierpnia, w tym pikniki wojskowe. Program obchodów Święta Wojska Polskiego 2021 w Warszawie znajdziecie poniżej.

14 SIERPNIA 2021 – WARSZAWA

  • 19.00 UROCZYSTY APEL PAMIĘCI NA CMENTARZU WOJSKOWYM NA POWĄZKACH

15 SIERPNIA 2021 – WARSZAWA

  • 12:00 UROCZYSTY APEL NA PL. PIŁSUDSKIEGO, POKAZ LOTNICZY, PRZEMARSZ ŻOŁNIERZY Z ORKIESTRĄ WOJSKOWĄ DO MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO
  • 11:00 PIKNIKI WOJSKOWE: MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO, PL. PIŁSUDSKIEGO, PGE STADION NARODOWY
  • 19:20 ŚPIEWANIE PIEŚNI 1920 NA PL. PIŁSUDSKIEGO

Uroczystości i pikniki odbędą się też w innych polskich miastach. Ich listę oraz szczegółowe informacje dotyczące obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej znajdziecie na stronie gov.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Święto Wojska Polskiego 2021 - OBCHODY W WARSZAWIE. Co będzie się działo 15.08?