W Warszawie rusza akcja Świeć blaskiem z odblaskiem

i

Autor: fot. Alina Makarczuk W Warszawie rusza akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem"

Świeć blaskiem z odblaskiem! W Warszawie rusza świąteczna akcja

2021-12-06 15:51

​W całej Warszawie stanęło 30 choinek, które jako jedyne przed świętami warto rozebrać. Najlepiej z dziećmi! Strażnicy wraz z Lasami Państwowymi ruszają z akcją, w ramach której z drzewek można zdejmować odblaski. Wszystko z troski o bezpieczeństwo najmłodszych przechodzących przez ulicę.

Zabytkowe tramwaje wyjechały na linię M

Świeć blaskiem z odblaskiem!

Zamiast bombek - elementy odblaskowe. Dzieci z podstawówki nr 166 ubrały w odblaski choinkę przed siedzibą straży miejskiej. To w ramach akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem! Bądź widoczny", z którą właśnie w Warszawie ruszyli strażnicy miejscy wraz z leśniczymi. Główne założenie przedsięwzięcia to promowanie bezpieczeństwa na drogach. - Chodzi o to, aby każda osoba mogła sobie wziąć taki odblask, zawiesić gdzieś na garderobie i być dla kierowców widoczna. Nawet z odległości ponad 100 metrów kierujący widzi taką osobę. To szczególnie ważne teraz, kiedy szybko robi się zmrok, a w powietrzu jest mgła lub smog - mówi rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk.

30 choinek z odblaskami można znaleźć przed urzędami dzielnic i siedzibami miejskich służb. Każdy może sobie nieodpłatnie zdjąć kilka odblasków, by przyczepić je do ubrania, roweru czy hulajnogi. Choinki pochodzą z plantacji w nadleśnictwie Łuków.

- Już po raz szósty dołączamy do tej akcji. Zarówno po to, by promować bezpieczeństwo na drogach, jak też aby promować żywe choinki. To ekologiczne drzewka, które nie niszczą środowiska w odróżnieniu od tych sztucznych, na których produkcję zużywanych jest sporo energii i plastiku - mówi rzecznik regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Maciej Pawłowski.

Czytaj także: Ciało kobiety w jednym z mieszkań na Pradze Północ! Policję wezwali sąsiedzi

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Świeć blaskiem z odblaskiem! W Warszawie rusza świąteczna akcja