Świąteczny plakat Warszawy: Bosak ostro krytykuje, a internauci znaleźli na nim ukryte hasło!

i

Autor: Canva.com / Oficjalny plakat świąteczny Warszawy 2021 Zdjęcie poglądowe

Świąteczny plakat Warszawy: Bosak ostro krytykuje, a internauci znaleźli na nim ukryte hasło!

2021-12-06 10:33

Symbole bez treści. Życzenia wysilone - tak podsumowuje nowy plakat świąteczny stolicy polityk Krzysztof Bosak. Nie tylko jego poruszył przygotowany przez Warszawę plakat. Niektórzy dopatrują się również ukrytego przekazu zapisanego w gwiazdach!

Na tegorocznym plakacie świątecznym 2021 widzimy łyżwiarzy na tafli lodu. W tle znalazły się choinki i budynek przypominający Wodozbiór Marconiego z Ogrodu Saskiego. Całość utrzymana jest w stonowanych kolorach. Niektórzy z internautów dopatrują się również ukrytego znaczenia zapisanego na plakacie. Gdzie? W gwiazdach! Ma być ich osiem - trzy czarne i pięć jasnych, co ma być aluzją do popularnych ostatnio ośmiu gwiazdek czyli antyrządowego hasła.

Autorką plakatu jest Aleksandra Jasionowska, graficzka i ilustratorka. pani Aleksandra pracuje w biurze marketingu warszawskiego ratusza. To również ona jest autorką znaku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i zeszłorocznego plakatu świątecznego.

Krzysztof Bosak krytykuje plakat Warszawy

Ponury i złowrogi. Mimo postaci ludzkich bije z niego samotność. Postaci nie mają twarzy. Choć są na łyżwach to nie bawią się. Jadą przed siebie jak w transie. Chłód zimy nie jest zrównoważony ciepłym światłem gwiazd tylko upiorną czerwienią. Symbole bez treści. Życzenia wysilone - napisał na Twitterze Krzysztof Bosak komentując plakat Warszawy. Czy ma rację? Oceńcie sami. Plakat możecie zobaczyć poniżej.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Źródło: Świąteczny plakat Warszawy: Bosak ostro krytykuje, a internauci znaleźli na nim ukryte hasło!