Film THE DRESS reż. Tadeusza Łysiaka na oskarowej shortliście

i

Autor: fot. Tadeusz Łysiak - materiały prasowe Film THE DRESS reż. Tadeusza Łysiaka na oskarowej shortliście

"Sukienka" z szansą na Oscara! Film Tadeusza Łysiaka na oskarowej shortliście

2021-12-22 16:51

Polski film ma szansę na Oscara! "Sukienka" czyli "The Dress" w reżyserii Tadeusza Łysiaka z Warszawskiej Szkoły Filmowej trafił na oscarową shortlistę! O nominację powalczy z 14 innymi filmami w kategorii najlepszych filmów krótkometrażowych.

Trzaskowski pakuje świąteczne prezenty dla warszawiaków

"Sukienka" Łysiaka z szansą na Oscara!

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej opublikowała na swojej stronie internetowej shortlistę kandydatów do Oscara, którzy mogą otrzymać nominacje. Doceniono polski film "Sukienka", czyli po ang. "The Dress" w reżyserii Tadeusza Łysiaka z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Produkcja trafiła na oscarową shortlistę i powalczy o nominacje. To 30-minutowy dramat z elementami romansu. - Nie mogłem uwierzyć, że jesteśmy na oscarowej shortliście. Ale ten kij ma dwa końca, bo ciężko nad nim pracowaliśmy - mówi nam twórca filmu Tadeusz Łysiak.

Czytaj także: OSCARY 2021: Polak nominowany do Oscara! Kim jest Dariusz Wolski?

O nominację do Oskara polski film "Sukienka" powalczy z 14 innymi filmami w kategorii najlepszych filmów krótkometażowych. - To opowieść o młodej kobiecie ze wschodniej Polski, która pracuje jako sprzątaczka w motelu przydrożnym dla kierowców. Całe jej życie jest dotknięte skazą samotności. Jest osobą niskiego wzrostu, cierpiącą na karłowatość. Nigdy nie doznała miłości. Wszystko się zmienia, kiedy spotyka przystojnego kierowcę tira. To historia o odrzuceniu i o tym, jak często ludzie potrafią oceniać ludzi według wyglądu, wzrostu, wagi czy koloru skóry. Staramy się z tym walczyć - tłumaczy reżyser.

Film już dziś można zobaczyć na platformach streamingowych.Tytuły nominowane do Oscara poznamy 8 lutego 2022 r. Gala wręczenia statuetek odbędzie się 27 marca 2022 r. w hollywoodzkim Dolby Theatre.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: 8 tys. dzieci Warszawa zaszczepi jeszcze przed świętami! "5 tys. już się zaszczepiło"

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Która gwiazda została mamą w tym tygodniu?
Źródło: "Sukienka" z szansą na Oscara! Film Tadeusza Łysiaka na oskarowej shortliście