Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają Dziadkowie Biznesu

i

Autor: instagram/dziadkowie biznesu Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają "Dziadkowie Biznesu"

Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają "Dziadkowie biznesu"

2021-04-26 18:12

Studenci ratują biznesy seniorów! W mediach społecznościowych pojawiły się profile "Dziadkowie biznesu"​, a na nich historie z całej Polski. Chodzi o to, by uratować kultowe miejsca, które nie radzą sobie z kryzysem spowodowanym pandemią.

"Dziadkowie biznesu" gotowi, by podbić rynek! To pomysł studentów z Uniwersytetu Warszawskiego. Celem projektu jest wsparcie osób starszych w promocji ich przedsiębiorstw w social mediach. To sposób, by pomóc im się utrzymać mimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. - Starsze osoby niestety nie mają takiej wiedzy o internecie jak my - młodsi. Dlatego postanowiliśmy zacząć promować biznesy starszych osób za nich. Wiele z nich nawet nie posiada telefonu, a co dopiero facebooka czy instagrama - tłumaczy współautorka projektu, Julia Kużelewska.

Czytaj także: Najstarszy restaurator w Warszawie sprzedaje mieszkanie, by ratować Radio Cafe. Pomóżmy! [ZRZUTKA]

Najpierw Warszawa, później cała Polska

Projekt rozpoczął się od promowania miejsc znajdujących się w Warszawie i w Białymstoku. Teraz na profilu "Dziadkowie biznesu" znajdują się  przedsiębiorstwa z całej Polski. A historie ich właściciele poruszają do łez. - Szczególnie wzruszyła nas historia pana Stanisława, który od lat prowadzi Radio Cafe Restaurant w Warszawie. Żeby uratować ukochaną restaurację postanowił sprzedać mieszkanie - dodaje współautorka projektu Oliwia Szataniak.

Na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku "Dziadkowie biznesu" takich historii jest więcej. - Pani Walentyna od 62 lat prowadzi lodziarnię „Pingwin”. Lody wyrabia tradycyjną metodą, więc są w 100% naturalne. Przed laty kolejki ciągnęły się przez całą ulicę. Teraz klientów jest znacznie mniej - to historia z Białegostoku.

Więcej przykładów upadających biznesów seniorów znajdziesz w poniższej galerii. Zobacz zdjęcia:

Kto może dołączyć do "Dziadków biznesu"?

Do dziadków biznesu może dołączyć każdy, kto:

  • jest seniorem,
  • prowadzi legalny biznes.

Jeśli znamy osoby, które spełniają te warunki i chciałyby dołączyć do projektu, możemy wysłać krótki opis biznesu i zdjęcia przez facebookowy lub instagramowy profil "Dziadkowie biznesu".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 26.04, godz.10

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętny Polak osiąga 6/10. Udowodnij, że stać cię na więcej

Pytanie 1 z 10
Ben-Hur, Titanic, Władca Pierścieni: Powrót Króla - te filmy zdobyły rekordową liczbę Oscarów. Ile?
Źródło: Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają "Dziadkowie biznesu"