Niebezpieczna TRĄBA LĄDOWA na Kujawach. Mieszkańcy z przerażeniem spoglądali w niebo [ZDJĘCIA]

2021-08-28 12:30

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy gminy Kruszwica i Strzelno na Kujawach. W piątek wieczorem na niebie pojawiła się niezwykle niebezpieczna trąba powietrzna - zwana trąbą lądową. Zjawisko to, choć wygląda spektakularnie, potrafi być niszczycielskie w skutkach. Na szczęście w tym przypadku skończyło się jedynie na strachu.

Media społecznościowe zalała fala zdjęć z niebezpieczną trąbą lądową, która widoczna była w piątek (27 sierpnia) chwilę po godzinie 18.00 nad gminami Kruszwica i Strzelno na Kujawach. Mieszkańcy, obawiając się o swoje domy, z przerażeniem spoglądali w niebo. Na szczęście nie odnotowano żadnych szkód i skończyło się jedynie na strachu.

- Wygląda na to, że zjawisko było bardzo dobrze widoczne z wielu miejsc, w tym z miejscowości położonych w obrębie gmin Kruszwica i Strzelno. Zjawisko miało miejsce w godzinach 18:15-18:20 i nie było związane z oddziaływaniem mezocyklonu (możemy zatem mówić o trąbie powietrznej typu landspout). Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o szkodach powstałych na jego skutek - poinformowali Polscy Łowcy Burz.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Niebezpieczna TRĄBA LĄDOWA na Kujawach. Mieszkańcy z przerażeniem spoglądali w niebo [ZDJĘCIA]