Strefy płatnego parkowania ABONAMENT OBSZAROWY - jakie ceny w Warszawie?

i

Autor: marcin ejsmont flickr.ocm Parking

Strefy płatnego parkowania ABONAMENT OBSZAROWY - jakie ceny w Warszawie?

2021-04-16 11:57

Już niedługo wielkie zmiany w strefach płatnego parkowania w Warszawie. Od września za postój będzie trzeba zapłacić w kolejnych rejonach miasta stołecznego. Władze stolicy wprowadziły ponadto nowy abonament. Z naszego artykułu dowiecie się, ile kosztuje.

Strefy płatnego parkowania w Warszawie zostają rozszerzone! Decyzja zapadła w czwartek 15 kwietnia podczas posiedzenia Rady Warszawy. Od 6 września koniecznością opłaty za parkowanie będą objęte Żoliborz i Ochota. Zdaniem władz miasta, rozszerzenie strefy płatnego parkowania ułatwi mieszkańcom obu dzielnic znajdywanie wolnych miejsc na zaparkowanie auta. Warto dodać, że to kolejne rozszerzenie SPPN na przestrzeni roku. W 2020 objęto strefą Wolę i Pragę Północ. Co ważne, wraz ze zmianami dotyczącymi obszarów stref, wprowadzony zostaje też abonament obszarowy. Będzie on obowiązywał obok dotychczasowego abonamentu rejonowego, w ramach którego za 30 zł. rocznie można było parkować w promieniu 150 m. od swojego miejsca zamieszkania. Ile kosztuje nowy abonament obszarowy i jak długo obowiązuje? Tego koniecznie muszą się dowiedzieć warszawscy kierowcy.

Grób Jana Kobuszewskiego na Starych Powązkach. Niezapomniani

Abonament obszarowy w Warszawie - cena, czas obowiązywania i zasady korzystania

Jak będzie działał Abonament obszarowy? To proste - dzielnice będą podzielone na strefy. Kierowca wykupuje abonament w strefie, w której mieszka.

Cena abonamentu obszarowego w Warszawie to 50 zł. miesięcznie. Możliwe będzie też wykupienie abonamentu rocznego za 600 zł. Należy jednak pamiętać, że abonament obszarowy nabyć będą mogli wykupić wyłącznie osoby rozliczające PIT w stolicy. Wprowadzenie abonamentu obszarowego zaplanowano na sierpień 2021.

Źródło: Strefy płatnego parkowania ABONAMENT OBSZAROWY - jakie ceny w Warszawie?