Strajk Kobiet

i

Autor: Grzegorz Żukowski flickr.com Strajk Kobiet

Strajk Kobiet w Warszawie 8.05 - w jakim celu i którędy przejdzie manifestacja?

2022-05-06 12:18

Już w niedzielę, 8. maja ulicami Warszawy przejdzie manifestacja zorganizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jaki jest cel tego pochodu i dokąd zamierzają dojść protestujące? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Strajk Kobiet w Warszawie 8.05 - zapowiedź marszu pojawiła się w mediach społecznościowych. Niedzielny pochód organizują Ogólnopolski Strajk Kobiet, Euromaidan-Warszawa, KOD Mazowsze oraz Warszawski strajk kobiet. Tym razem celem manifestacji jest zaprotestowanie przeciwko wojnie w Ukrainie. Jak czytamy na stronie wydarzenia 8 maja 2022 roku będzie 72. dniem braku zwycięstwa Rosji nad Ukrainą. Najbliższa niedziela to także rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Strajk Kobiet zamierza skorzystać z tej okazji i wyrazić solidarność zarówno z walczącymi, jak i mieszkankami oraz mieszkańcami Ukrainy, którzy musieli uciec ze swojego kraju. O której rozpoczyna się Strajk Kobiet w Warszawie 8. maja i jaka jest jego trasa? O tym w dalszej części artykułu.

Uczniowie podstawówki zwiedzali Powązki Wojskowe. Wycieczka z programem Niezapomniani

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Strajk Kobiet w Warszawie 8.05 - gdzie i o której rusza pochód?

Na stronie wydarzenia czytamy: W rocznicę zakończenia II wojny światowej, zwycięstwa nad faszyzmem, idziemy w marszu pod ambasadę raszystów, hitlerowców zamienionych w putlerowców [...]. Oznacza to, że celem pochodu jest rosyjska ambasada (Belwederska 49). Pochód ruszy o 16:00 z Placu Defilad pod PKiN. Na trasie marszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku oraz w poniższym poście.

Źródło: Strajk Kobiet w Warszawie 8.05 - w jakim celu i którędy przejdzie manifestacja?