Kultura naturze

i

Autor: mat. Joanna Tabaka

Stołeczna kultura na "zielonej ścieżce"! Jak instytucje kultury wspierają środowisko?

2020-11-17 12:43

Chodzi o to by docenić tych którzy działają i zachęcić do tego innych- w sieci jest dostępna publikacja "Kultura naturze, z Syrenką w tle". Opisuje ona jak stołeczne teatry, muzea czy biblioteki dbają o środowisko.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Stołeczna kultura na "zielonej ścieżce"!

Okazuje się, że o środowisko dbają nie tylko duże instytucje jak teatry czy muzea, ale także te całkiem niewielkie, jak domy kultury czy biblioteki, które wprowadzają coraz więcej proekologicznych rozwiązań. Również, kiedy ze swoją ofertą przeniosły się do internetu.

" Ta oferta online bardzo często zawiera treści związane z ekologią. Jak przerabiać twórczo śmieci, jak odnawiać meble czy przesadzać rośliny. Te wszystkie tutoriale, które instytucje robią, też oddają tego eko-ducha" - mówi Joanna Tabaka, autorka publikacji "Kultura naturze, z Syrenką w tle", w której podsumowała to, jak stołeczne instytucje wspierają walkę o planetę.

Dodaje, że nie zawsze chodzi o wielkie przedsięwzięcia- wystarczą drobne, wykonywane codziennie gesty, by zadbać o środowisko.

"Niesamowite jest to, że jak pytałam niektóre instytucje o ich proekologiczne działania to często słyszałam: o, my nie robimy dużo. I ja właśnie chciałam odczarować to: my nie robimy dużo. Cokolwiek robimy jest istnotne, nawet jeśli to niewielkie rzeczy. Nawet rezygnacja z butelkowanej wody i picie kranówki, robi dla środowiska bardzo dużo " - dodaje Tabaka.

W publikacji dostępnej w internecie przeczytacie między innymi o działaniach Teatru Powszechnego, Domu Kultury Dorożkarnia czy Biblioteki Publicznej na Woli.

Źródło: Stołeczna kultura na "zielonej ścieżce"! Jak instytucje kultury wspierają środowisko?