Alarm, syrena

i

Autor: Pixabay

Zamiast rozpoczęcia roku szkolnego, ALARMY BOMBOWE. Placówki otrzymały groźnie brzmiące maile!

2021-09-01 9:19

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 z problemami. W trzech szkołach w powiecie starachowickim ogłoszono alarmy bombowe. Maile o podłożonych ładunkach pojawiły się dziś rano. Sprawą natychmiast zajęła się policja. Na szczęście informacje o podłożonych ładunkach okazały się fałszywe.

Alarmy bombowe w szkołach. Trzy placówki w powiecie starachowickim z ostrzeżeniami

Nie wszędzie nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się bez przeszkód. W trzech placówkach w powiecie starachowickim konieczne było ogłoszenie alarmów bombowych. Groźne maile informujące o podłożeniu ładunkowych wybuchowych otrzymały 1 wrześnie 2021 z samego rana trzy placówki edukacyjne. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze policji. Całość została szybko wyjaśniona. Okazało się, że informacje na temat ładunków wybuchowych były fałszywe. Nie było konieczności ewakuacji uczniów czy pracowników szkół. Policja zaznacza jednak, że w ciągu dzisiejszego dnia spodziewa się kolejnych niepokojących informacji. Takie sytuacje zdarzają się bowiem co roku przy okazji dużych wydarzeń, jak na przykład rozpoczęcie roku szkolnego.

Trzy szkoły dostały dziś o poranku maile z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych - jedna szkoła podstawowa na terenie gminy Pawłów i dwie szkoły średnie na terenie Starachowic - informuje Paweł Kusiak rzecznik policji w Starachowicach. Informacje te mają niską wiarygodność, dlatego nie podjęto żadnych działań i uczniowie nie zostali ewakuowani - dodaje Kusiak. Takie informacje pojawiają się cykliczni w ważnych dla szkół dniach. Spodziewamy się, że to nie koniec takich informacji i maile dotrą też do innych szkół.

Świętokrzyskie: 18 latek za kółkiem jechał wprost na rowerzystki

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Powrót do szkół 2021 - czy to dobra decyzja, że uczniowie wrócili do ławek?
Źródło: Zamiast rozpoczęcia roku szkolnego, ALARMY BOMBOWE. Placówki otrzymały groźnie brzmiące maile!