Stan wyjątkowy. Prezydent nie podpisał, ale zrobi to dzisiaj

i

Autor: PAP/Artur Reszko

Stan wyjątkowy. Prezydent nie podpisał, ale zrobi to dzisiaj

2021-09-02 8:48

Stan wyjątkowy w Polsce, a dokładnie w dwóch województwach wydaje się kwestią czasu. Wtorkowe zapowiedzi o tym, że Andrzej Duda podpisze w środę rozporządzenie nie sprawdziły się. Jak się okazało prezydent nie zrobił tego ze względu na obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Podpis pod rozporządzeniem ma zostać złożony dzisiaj.

Prezydent Andrzej Duda podpisze rozporządzenie w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego w czwartek. Dlaczego nie zrobił tego wczoraj, jak zapowiadano? Okazało się, że tak doradzali mu jego współpracownicy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego. A dokładniej, doradzono by nie robić tego w dzień 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, bo mogłoby to być źle odebrane przez społeczeństwo. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i podpis Andrzeja Dudy pod rozporządzeniem odnośnie wprowadzenia stanu wyjątkowego w dwóch województwach: lubelskim i podlaskim, ma być złożony dzisiaj. Jeżeli tak się stanie zamkniętych zostanie 183 miast i miejscowości – 118 na Podlasiu i 65 na Lubelszczyźnie. Wnioskując ze słów wczorajszej przemowy prezydenta na obchodach w Wieluniu, podpisu możemy być pewni. Co powiedział?

CZYTAJ TAKŻE: Stan wyjątkowy w Polsce. Co to? Jakie obowiązywać mogą ograniczenia? [LISTA]

Stan wyjątkowy. Prezydent nie podpisał, ale zrobi to dzisiaj

Jak zaznaczył Andrzej Duda w swojej wczorajszej przemowie w Wieluniu podczas obchodów 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, Polska odpowiedzialnie chce realizować wszystkie zobowiązania wobec sojuszników: - I te wobec ludzi, którzy z nami współdziałają, współpracują, a których trzeba ratować, ewakuować z trudnych miejsc i te, kiedy wobec naszych europejskich partnerów zobowiązujemy się do strzeżenia granicy Unii Europejskiej - mówił prezydent.

- Nie będę tolerował nieodpowiedzialnych zachowań. Nie będę tolerował nieodpowiedzialnych słów. Nie będę tolerował prób destabilizowania naszego kraju. Nie będę tolerował poniżania i prób zastraszania ludzi, którzy Polsce służą, z wielkim oddaniem i wielką odpowiedzialnością - podkreślał Andrzej Duda.

Przypomnijmy, że jeżeli stan wyjątkowy zostanie wprowadzony, to w dwóch województwach: lubelskim i podlaskim zamkniętych zostanie łącznie 183 miast i miejscowości. Ich pełną listę znajdziecie TUTAJ. Do zamkniętych miejsc będą mogli wjechać jedynie mieszkańcy i osoby, które są z nimi w jakiś sposób związani.

Usnarz Górny (woj. podlaskie). Policja wspiera straż graniczną przy koczowisku imigrantów
Sonda
Czy prezydent miasta powinien "dorabiać" w szpitalu?
Źródło: Stan wyjątkowy. Prezydent nie podpisał rozporządzenia, ale zrobi to dzisiaj