Spis powszechny w urzędzie sukcesem? W jeden dzień skorzystało ponad 300 seniorów

2021-05-11 18:40

Spis powszechny w ratuszu okazał się sukcesem - twierdzi warszawski ratusz i zapowiada kolejne edycje. To akcja głównie dla seniorów, którzy nie chcą lub nie mogą spisać się przez internet.

Raport z anteny 11.05, godz.10

Spis powszechny w ratuszu?

Spis Powszechny 2021 w urzędzie. W minioną sobotę z tej opcji skorzystało ponad 300 seniorów. - Urząd m.st. Warszawy zorganizował dzień otwarty w czterech dzielnicach: na Ochocie, Śródmieściu, Mokotowie i Ursynowie. Tego dnia warszawiacy mogli przyjść do urzędu i z pomocą urzędnika dokonać samospisu w spisie powszechnym. Z tej formy pomocy skorzystało ponad 300 osób. W każdym z urzędów przygotowanych dla mieszkańców było 4 do 5 stanowisk obsługi - mówi rzecznik miasta Monika Beuth-Lutyk.

Czytaj także: Budżet Obywatelski Mazowsza: Koniec składania projektów. Kiedy początek głosowania? [DATA]

Jak dotąd spisał się już co czwarty warszawiak. - Od początku maja spis przeprowadzają również rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rachmistrzowie będą kontaktować się z warszawiakami wyłącznie przez telefon - dodaje Beuth-Lutyk.

Ratusz przestrzega przed oszustami. - Rachmistrz może zadzwonić tylko z jednego numeru telefonu: 22 828 88 88. Wywiad spisowy powinien rozpocząć od przedstawienia się i wyjaśnienia, że rachmistrz telefonuje w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz nie ma prawa pytać o majątek, konta bankowe, dochody, wyposażenie mieszkania czy czas nieobecności w domu (np. wyjazdy na działkę) - mówi rzecznik ratusza.

Miasto chce powtórzyć akcję w czerwcu i we wrześniu.​

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Spis powszechny w urzędzie sukcesem? W jeden dzień skorzystało ponad 300 seniorów