Spis powszechny na Mazowszu. Województwo znajduje się w ogólnopolskiej czołówce

i

Autor: Pixabay Spis powszechny na Mazowszu. Województwo znajduje się w ogólnopolskiej czołówce

Spis powszechny na Mazowszu. Województwo znajduje się w ogólnopolskiej czołówce

2021-04-12 18:54

Już ponad 131 tysięcy osób spisało się na Mazowszu! Województwo mazowieckie znajduje się na czele regionów z największą liczbą wypełnionych spisów powszechnych. Aby spełnić ten obowiązek mamy czas do 30 września. W przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić grzywnę, a ta może wynieść nawet do 5 tys. złotych!

Mazowsze w czołówce spisowej!

Mazowsze znajduje się na czele województw z największą liczbą wypełnionych spisów powszechnych! Do tej pory do spisu przystąpiło ponad 131 tys. osób. Jak mówi Agnieszka Ajdyn, Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie - w przypadku samospisu internetowego występuje duże zróżnicowanie.

Taniec na rurze. Pole dance dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #20

- Prym wiodą mieszkańcy dużych i średnich miast. Widać też samo zróżnicowanie wewnątrz województwa. Zdecydowanie bardziej aktywni są mieszkańcy z okolic obszaru metropolitalnego tzn. z tych gmin w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy - mówi Agnieszka Ajdyn.

Spis powszechny - co jeśli go nie wypełnimy?

Spis trwa do 30 września, ale - jak mówi Agnieszka Ajdyn - lepiej z nim nie czekać. - Im dłużej zwlekamy, tym większe prawdopodobieństwo, że skontaktuje się z nami rachmistrz. Ci mają rozpocząć pracę w maju. Warto też pamiętać o tym, że gdy rachmistrz do nas zadzwoni, to nie możemy mu odmówić udziału w spisiedodaje Agnieszka Ajdyn.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?

To dlatego, że spis jest obowiązkowy! W przypadku jego unikania trzeba będzie zapłacić grzywnę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Spis powszechny na Mazowszu. Województwo znajduje się w ogólnopolskiej czołówce