Warszawa

i

Autor: Andrzej Sosnowski flickr.com Warszawa

Spis powszechny - DNI OTWARTE w warszawskich urzędach. Kiedy można się spisać?

2021-09-10 12:47

Wrzesień to ostatni miesiąc na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Podczas dwóch dni otwartych, warszawscy urzędnicy pomogą wszystkim, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku. Sprawdźcie ich daty w naszym artykule.

Spis powszechny 2021 - dni otwarte w urzędach wszystkich warszawskich dzielnic to dobra okazja dla mieszkańców i mieszkanek miasta, by wypełnić swój obowiązek. Od 1 kwietnia możemy wypełniać kwestionariusz narodowego spisu powszechnego. Wrzesień jest zaś ostatnim miesiącem trwania spisu. Trwa do 30 września 2021. W formularzu pojawiają się pytania między innymi o obywatelstwo, narodowość i język, wyznanie, edukację, dojazdy do pracy, ilość członków rodziny czy źródła utrzymania. Przeprowadzenie spisu ma pozwolić na uzyskanie danych na temat aktualnej sytuacji demograficznej i społecznej w Polsce. Lepiej nie zwlekać z jego wypełnieniem, gdyż przegapienie terminu grozi nałożeniem grzywny. Wszystkie osoby z Warszawy, które uważają, że potrzebują pomocy przy dokonaniu spisu, powinny poznać daty dni otwartych.

Siostrzenica premiera Morawieckiego w show Polsatu

Dni otwarte w dwie soboty września

O ustanowieniu dodatkowych dni otwartych Spisu Powszechnego 2021 w Warszawie, zdecydował prezydent miasta, będący jednocześnie Głównym Komisarzem Spisowym. Daty wyznaczono na dwie soboty września: 11 i 25 września. Punkty będą czynne w godzinach 9.00-13.00. Ponadto punkty spisowe działają od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). Wykaz punktów spisowych jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. Warto pamiętać, że spisu można dokonać również poprzez infolinię 22 279 99 99.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Spis powszechny - DNI OTWARTE w warszawskich urzędach. Kiedy można się spisać?