Metro Trocka

i

Autor: Google Metro Trocka

Smród przy stacji Metro Trocka - Radna: "Są dni, że nie da się wytrzymać w mieszkaniach"

2022-02-09 10:59

W interpelacji jednej z warszawskich radnych problem opisany jest wprost - przy stacji Metra Trocka śmierdzi. Fetor ma uprzykrzać życie mieszkańcom i mieszkankom warszawskiego Targówka. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Ze stacji metra Trocka wydobywa się smród - tak twierdzi Hanna Sobótka, radna z Targówka, która skierowała w tej sprawie interpelację. W piśmie złożonym do Urzędu Miasta czytamy: W imieniu mieszkańców ul. Askenazego 1 oraz Zamiejska 17 składam interpelację w sprawie wydobywającego się smrodu przy stacji Metro Trocka. Są dni, że nie da się wytrzymać w mieszkaniach oraz [przy] wejściach do Metra. W poprzednich latach takiej sytuacji nie było. Zaznaczam, iż w pobliżu jest sklep spożywczy i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jest to uciążliwa sytuacja dla mieszkańców. Tę sytuację zgłaszałam na spotkaniu z przedstawicielem Delegatury Bezpieczeństwa, Panem Konończukiem. Proszę o zajęcie się sprawą, aby poprawić komfort życia mieszkańcom oraz pasażerom korzystającym z Metra. Dokument można znaleźć tutaj.

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

Smród przeszkadza mieszkańcom i mieszkankom

PAP cytuje wypowiedzi mieszkańców i mieszkanek okolicy stacji. Jak tylko temperatura powietrza jest powyżej zera, to ten odór już jest - powiedziała mieszkanka z bloku bloku przy ul. Askenazego 1. Odór ma być najbardziej wyczuwalny w pobliżu wejścia na stację.

Inna mieszkanka z bloku przy Zamiejskiej 17 mówi zaś: Nikt się z nami nie kontaktował w tej sprawie. Ja to zgłosiłam na radzie osiedla i cisza do tej pory. Zaznaczyła, że problem zaczął się po oddaniu stacji do użytku. Jej mąż dodał zaś, że podczas budowy przykre zapachy nie były wyczuwalne.

Metro komentuje sprawę

Maciej Czerski z zespołu prasowego warszawskiego metra w wypowiedzi dla PAP stwierdził: Jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy, w najbliższych dniach odbędzie się wizja lokalna na obiekcie wraz z udziałem przedstawicieli innych służb miejskich w celu ustalenia źródła przykrego zapachu i wypracowania środków zaradczych.

Źródło: bip.warszawa.pl / PAP

Źródło: Smród przy stacji Metro Trocka - Radna: "Są dni, że nie da się wytrzymać w mieszkaniach"