Śmierć 34-latka w Lubinie. Są wyniki badań toksykologicznych

i

Autor: mat. policyjne Śmierć 34-latka w Lubinie. Są wyniki badań toksykologicznych

Śmierć 34-latka z Lubina: Są wyniki badań toksykologicznych

2021-09-08 17:55

Są wyniki badań toksykologicznych 34-latka z Lubina. Mężczyzna zmarł po interwencji policji na początku sierpnia. Co wykazały badania? Czy mężczyzna był pod wpływem narkotyków?

Prokuratura Okręgowa w Łodzi przekazała, że są wyniki badań toksykologicznych mężczyzny, który na początku sierpnia zmarł w Lubinie po interwencji policji. Zgodnie z wynikami badań, mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Ich stężenie mogło doprowadzić do zgonu.

- Z opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wynika, że przeprowadzone badanie krwi i moczu wykazało obecność metamfetaminy i amfetaminy w stężeniach toksycznych. Jak zaznaczyli biegli, substancje te w takich stężeniach mogą spowodować zaburzenia rytmu serca; również takie, które prowadzą do zaburzenia krążenia i zgonu. Ponadto stwierdzono obecność wielu leków psychotropowych - powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Jak dodał, w ramach śledztwa, które decyzją Prokuratury Krajowej prowadzą śledczy z Łodzi, odbywa się szereg czynności, m.in. planowane są dalsze przesłuchania - ich szczegóły na razie nie są ujawniane.

Lubin: Śmierć 34-latka. Co się wydarzyło?

6 sierpnia w Lubinie, po interwencji policji zmarł 34-letni mieszkaniec tego miasta. Prokuratura Rejonowa w Lubinie wszczęła śledztwo pod kątem przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji oraz nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonego. Decyzją Prokuratury Krajowej śledztwo zostało następnie przekazane Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":
Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Śmierć 34-latka z Lubina: Są wyniki badań toksykologicznych