Marcin Meller i jego Mellina

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Sławomir Sierakowski gościem najnowszego odcinka “Melliny” w Esce ROCK!

2023-10-13 9:10

W czwartek 12 października, o godzinie 18:00, swoją premierę będzie miał czterdziesty pierwszy już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Sławomir Sierakowski - publicysta, autor, socjolog, badacz, współtwórca i redaktor “Krytyki Politycznej”.

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był Sławomir Sierakowski - autor, publicysta, badacz społeczny, socjolog, założyciel i redaktor “Krytyki Politycznej”, internetowego “Dziennika Opinii” oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej, współtwórca REDakcji. Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiował filozofię, ekonomię i socjologię, zdobywając dyplom magistra socjologii, podjął także studia doktoranckie w Instytucie Socjologii UW. Od lat zajmuje się działalnością organizacyjną - pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego - oraz publicystyczną. Specjalizuje się w tematach, dotyczących polityki - jest on współzałożycielem i redaktorem “Krytyki Politycznej”, pisze lub pisywał także dla “Gazety Wyborczej”, “Newsweeka”, “Polityki” i “New York Timesa”. Wraz z prof. Przemysławem Sadurą napisał książkę “Społeczeństwo populistów”.

Sławomir Sierakowski w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera!

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Sławomir Sierakowski tłumaczy, dlaczego ludzie głosują na PiS. Podkreśla, że to partia, która ma cyniczny elektorat. Założyciel i redaktor “Krytyki Politycznej” mówi też, że w Konfederacji nie brakuje zwolenników LGBT i feministów, a Platforma skręca w stronę populizmu. bo musi.

Mellina: Sławomir Sierakowski - Ludzie głosują na PiS bo nie mają wyboru

To ludzie, którzy brzydzą się partią, na którą głosują (...) ale ostatecznie głosują na PiS, bo to jest w pewnym sensie racjonalne - mówi Sierakowski.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.