Slavia Praga

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Slavia Praga

Slavia Praga ostrzega swoich kibiców - komunikat klubu jest zaskakujący!

2021-08-26 9:50

Na czwartek, 26 sierpnia, zaplanowano mecz Legia Warszawa - Slavia Praga. Do Warszawy, gdzie rozgrywane jest potkanie, wyruszyło wielu kibiców czeskiego klubu. To właśnie do nich skierowany jest komunikat z ostrzeżeniem. Jego treść jest zaskakująca! Więcej dowiecie się z naszego artykułu.

Legia Warszawa - Slavia Praga to mecz 4. rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. Pierwsze starcie odbyło się w stolicy Czech. Na stadionie Sinobo padł remis 2 - 2. Wynik rywalizacji jest więc otwarty, a sam mecz wzbudza wielkie emocje tak wśród kibiców Legii, jak i Slavii. Choć mecz ma się obywać bez obecności kibiców gości, wielu Czechów i tak wyruszyło do stolicy Polski w dzień spotkania, które zaplanowano na czwartek, 26 sierpnia. Do fanów, którzy zdecydowali się przybyć do Warszawy, Slavia Praga wystosowała specjalne ostrzeżenie. Jego treść jest zaskakująca. Klub przestrzega miedzy innymi, by... nie obrażać Papieża i Boga!

Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej

Slavia Praga do kibiców - nie obrażać Papieża, nie pokazywać barw, nie śpiewać przyśpiewek

Komunikat skierowany do kibiców pojawił się na oficjalnej stornie Slavii Praga przed meczem wyjazdowym z Legią Warszawa. Klub, chcąc zadbać o ich bezpieczeństwo, zaapelował między innymi o to, by nie pokazywać się na ulicy w barwach klubowych i nie obrażać Jana Pawła II. W ostrzeżeniu czytamy:

Jeśli decydujesz się jechać do stolicy Polski, zdecydowanie zalecamy, abyś zachowywał się dyskretnie. Przestrzegamy przed chodzeniem po mieście w barwach klubowych, śpiewaniem przyśpiewek Slavii i obrażaniem Boga lub Papieża.

Ostrzeżenia uzasadnione

Niestety takie ostrzeżenia można uznać za uzasadnione. Kibice Legii Warszawa uznawani są za wyjątkowo fanatycznych. Dowodem mogą być zajścia z Zagrzebia, kiedy to przed meczem z Dinamem, kibice Wojskowych pobili się z cieszącymi się złą sławą kibolami chorwackiego klubu.

Przypomnijmy, że mecz Legia Warszwa - Slavia Praga rozpoczyna się o 21:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Slavia Praga ostrzega swoich kibiców - komunikat klubu jest zaskakujący!