Ciągowice: ksiądz zapowiedział kolędę w październiku

i

Autor: canva/screen internet Ciągowice: ksiądz zapowiedział kolędę w październiku

Śląskie: ksiądz zapowiedział KOLĘDĘ w PAŹDZIERNIKU! Wierni mają złożyć potrójną ofiarę

2021-10-06 11:07

Kolęda w październiku? Do takiej sytuacji ma dojść w najbliższy weekend w miejscowości Ciągowice w woj. śląskim. Co więcej, wierni mają wyłożyć pieniądze na trzy cele. Zdjęcie dokumentu zapowiadającego "wizytę kolędową" wywołało w sieci mnóstwo emocji.

Śląskie: ksiądz zapowiedział kolędę w październiku! Wierni mają złożyć potrójną ofiarę

W wielu parafiach w Polsce ubiegłoroczna kolęda nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa. Cześć z nich postanowiło więc nadrobić wizyty duszpasterskie jeszcze przed rozpoczęciem Adwentu w tym roku. Jedną z nich parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach na Śląsku.

Bramki ABC do automatycznej odprawy granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Sieć obiegło ostatnio zdjęcie przestawiające "wizytę kolędową" u wiernych ze wspomnianej parafii. To jednak nie wszystko. Z kolędą często wiąże się też ofiara. Wierni przygotowują tzw. "kopertę", by wyrazić wdzięczność kapłanom za odwiedziny oraz wspierać rozwój wspólnoty. Kwoty nie są określone, do koperty wkładane jest "co łaska".

Inaczej może być w przypadku parafian z Ciągowic. Ci dostali bowiem wytyczne, na co mają być przeznaczone datki. Co więcej, ofiara zbierana jest na trzy cele: dach, kościół i kolędę. Na karteczkach ma być również zanotowane, kto wspomógł parafię oraz w jakiej kwocie.

Ciągowice: ksiądz zapowiedział kolędę w październiku

i

Autor: screen internet Ciągowice: ksiądz zapowiedział kolędę w październiku
Źródło: Śląskie: ksiądz zapowiedział KOLĘDĘ w PAŹDZIERNIKU! Wierni mają złożyć potrójną ofiarę