Ogródek

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Skosili do zera ogródek sąsiedzki przy Rembielińskiej! Zginęły kwiaty, zioła i młoda trawa! Mieszkańcy są zrozpaczeni

2021-06-25 14:32

Czegoś takiego nikt nie mógł się spodziewać! Pracownicy firmy koszącej do zera wykosili ogródek sąsiedzki przy ulicy Rembielińskiej w Warszawie! Zginęły kwiaty, zioła i młoda trawa. Mieszkańcy są zrozpaczeni i informują o swoim problemie w internecie. Za bezmyślne skoszenie ogródka, o który dbali obwiniają SM Bródno. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule!

Chciałam "serdecznie" podziękować SM Bródno za skoszenie do zera podblokowego ogródka sąsiedzkiego przy Rembielińskiej 21a. Słoneczniki i nagietki miały już pąki, widać było, że są równo posadzone ręką ludzką, ale bezmyślność (pracowników) firmy, która zajmuje się koszeniem jest porażająca. Dodam, że skosili też młodą trawę posianą 1,5 miesiąca temu na trawniku obok..... - szokujący post o tej treści pojawił się na jednej z sąsiedzkich grup. Mieszkańcy są zrozpaczeni i bezradni. Nikt nie konsultował z nimi możliwości skoszenia miejsca, o której zadbali i które zdąrzyli pokochać. Teraz chcą wspólnie ponownie obsadzić teren kwiatami, krzewami i ziołami.

Jak mówi pani Agnieszka, która opublikowała post - administrator osiedla był poinformowany o tym, że w miejscu tym powstał sąsiedzki ogródek. Mieszkańcom obiecano, że że do jesieni ten teren nie będzie koszony.

Chciał otruć ojca nasionami cisa

Skosili do zera ogródek sąsiedzki przy Rembielińskiej - mieszkańcy się nie poddają

Mieszkańcy nie chcą jednak odpuścić i zawalczą o skrawek piękna na swoim osiedlu:

Drodzy Sąsiedzi z Kolonia II - SM Bródno może zróbmy akcję - gdyby każdy przyniósł po jednej roślince, to w tempie ekspresowym zrobi się ten ogródek. Mam do posadzenia jaśminowca, bez i małe octowce (chwast, ale odporny za to), nagietki, bratki i pelargonie, miętę. Dobrze, że nie wsadziłam tego dwa dni wcześniej...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Skosili do zera ogródek sąsiedzki przy Rembielińskiej! Zginęły kwiaty, zioła i młoda trawa! Mieszkańcy są zrozpaczeni