Seria eksplozji w Kazachstanie

i

Autor: Youtube/Москва 24, zrzut ekranu Seria eksplozjij w Kazachstanie

Seria wybuchów w Kazachstanie: Co najmniej 60 osób rannych [WIDEO]

2021-08-26 19:38

Seria wybuchów w Kazachstanie. Do eksplozji doszło w składzie z amunicją jednostki wojskowej. Konieczna była ewakuacja lokalnej ludności. Co najmniej 60 osób zostało rannych, wśród nich są także żołnierze.

- Co najmniej 60 osób odniosło obrażenia w wyniku serii wybuchów w składzie z amunicją jednostki wojskowej w obwodzie żambylskim na południu Kazachstanu; ewakuowano mieszkańców okolicznych domów - poinformowały w czwartek lokalne władze. Wśród rannych jest 11 żołnierzy.

Wiceminister obrony Rusłan Szpiekbajew powiedział, że do wybuchów doszło po pożarze w obiekcie wojskowym, w którym przechowywano materiały wybuchowe do celów inżynieryjnych. - 60 osób trafiło do szpitala z obrażeniami - poinformowały władze obwodu, dodając, że pożar nie dostał jeszcze ugaszony.

Z filmów zamieszczonych w internecie wynika, że do wybuchu doszło niedaleko ważnej drogi łączącej Taraz, stolicę obwodu, i największe miasto kraju Ałmaty. Władze poinformowały, że w związku z eksplozją zamknięto drogę i linię kolejową.

Źródło: Seria wybuchów w Kazachstanie: Co najmniej 60 osób rannych [WIDEO]