Samochody znikną z chodników na Puławskiej. Miasto przeniesie je na jeden z pasów

i

Autor: zdj. ilustracyjne / Pixabay

Samochody znikną z chodników na Puławskiej. Miasto przeniesie je na jeden z pasów

2021-05-27 16:25

Z chodnika na prawy pas ruchu - tak ma się zmienić parkowanie w ulicy Puławskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce latem przetestować nowe rozwiązanie, bo jak podkreśla - dla pieszych brakuje miejsca. Zielone światło dla zmian miało już dać stołeczne Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym.

Raport z Anteny 27.05

Z chodnika na prawy pas ruchu

Tak ma się zmienić parkowanie w ulicy Puławskiej. Zarząd Dróg Miejskich chce latem przetestować nowe rozwiązanie, bo jak podkreśla - dla pieszych brakuje miejsca. - Samochody z chodnika zaparkują na jezdni. Ktokolwiek tam był wie, że obecnie piesi mają trudności w mijaniu się - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski.

Czytaj także: Lato w Mieście Warszawa 2021: ZAPISY. Jak się zgłosić? Czy są jeszcze miejsca?

Zmiany mają objąć odcinek od Dolnej do Goworka. Zielone światło dla zmian miało już dać stołeczne biuro zarządzania ruchem. Zmian, na razie tymczasowych. - Trudno mi powiedzieć jak długo to potrwa. Chcemy sprawdzić, jak z tym poradzą sobie piesi, kierowcy, wszyscy użytkownicy tej ulicy - dodaje Dybalski.

Zarząd liczy na to, że testy ruszą już w wakacje.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy

Źródło: Samochody znikną z chodników na Puławskiej. Miasto przeniesie je na jeden z pasów