XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 20-lecia – wyniki głosowania

i

Autor: um.warszawa XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 20-lecia – wyniki głosowania

Są już wyniki XXI. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy! Na liście trzy nazwiska

2021-05-06 15:43

Podczas tegorocznej edycji wybrano dwóch sportowców 20-lecia. Internauci w sieci wybrali Najpopularniejszego Sportowca Warszawy ostatniej dekady. Przez pandemię uroczysta gala nie mogła się odbyć. Nie obeszło się jednak bez małej zamkniętej ceremonii wręczenia nagród z udziałem laureatów, władz Warszawy oraz kapituły plebiscytu.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Wybrano trzech najlepszych sportowców Warszawy

Decyzją kapituły, Najlepszym Sportowcem Warszawy 20-lecia została Anita Włodarczyk - lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem. Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Warszawy 20-lecia został Dariusz Pender, szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, multimedalista igrzysk paraolimpijskich.Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia internauci w głosowaniu internetowym przyznali Mateuszowi Mrozowi – to mistrz świata w taekwondo i multimedalista najważniejszych turniejów w tej dyscyplinie. Statuetki, listy gratulacyjne i nagrody wręczyli wiceprezydent Renata Kaznowska, dyrektor Janusz Samel oraz przedstawiciele Kapituły Plebiscytu – Tomasz Majewski, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron.

- Bardzo żałuję, że nie możemy, tak jak co roku, uhonorować wszystkich naszych sportowców, ich sportowego wysiłku oraz roli w promowaniu Warszawy w kraju i zagranicą. Mam nadzieję, że będziemy mogli to uczynić w przyszłym roku, bo wierzę, że nie kończą oni swoich karier i nadal będą zwyciężać – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Źródło: Są już wyniki XXI. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy! Na liście trzy nazwiska