Zdjęcie poglądowe

i

Autor: derJani / pixabay.com

Są dostępne dla mieszkańców, choć mało kto o tym wie. Powstaje aplikacja z informacjami o miejskich boiskach

2021-10-11 19:18

Często narzekamy na brak infrastruktury sportowej i nie mamy nawet pojęcia, że tuż obok stoją boiska z których możemy bezpłatnie skorzystać. To najczęściej obiekty na terenie szkół, które ze względu na lokalizację wydają się być niedostępne. Urzędnicy pracują właśnie nad aplikacją, dzięki której dowiemy się gdzie i w jakich godzinach można z nich korzystać.

W formie 24: ćwiczenia na kolana

(nie)dostępne boiska

Z pytaniem o dostępność boisk szkolnych zwróciła się do prezydenta Trzaskowskiego radna Dorota Łoboda. W swojej interpelacji podnosi, że Biuro Edukacji ma informacje o tym, że po godzinach pracy szkół ich obiekty sportowe są dostępne do użytku mieszkańców. Problem w tym, że takiej informacji nie posiadają sami mieszkańcy. Nie wiedzą, że w ogóle można korzystać z boisk szkolnych, a jeśli już chcieliby to robić - to w jakich godzinach jest to możliwe. - Bardzo często mieszkańcy zgłaszają się z prośbą o to, żeby w danej dzielnicy jakieś boisko było otwarte, a tymczasem okazuje się że w tej dzielnicy właściwie wszystkie obiekty sportowe są otwarte - zaznacza radna. Jako przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie Warszawy szacuje, że nawet 90 proc. przyszkolnych obiektów jest dostępnych nieodpłatnie.

Ratusz: pracujemy nad specjalną aplikacją

W urzędzie miasta trwają już prace nad aplikacją, która pomoże rozwiązać ten problem. Ma się w niej znaleźć interaktywna mapa, dzięki której znajdziemy obiekt najbliżej nas wraz z podanymi godzinami, kiedy jest dostępny dla osób spoza placówki. Prace nad aplikacją trwają jednak dłużej, niż pierwotnie zakładano. Stąd propozycja radnej, aby sprawę rozwiązać tymczasowo. - Żeby na ogrodzeniach szkół, na bramach do tych boisk zawisły informacje o dostępności i godzinach, w jakich mieszkańcy mogą z tych obiektów korzystać - mówi Dorota Łoboda.

Aplikacja o nazwie "Sport Blisko Domu" ma zawierać jeszcze więcej informacji, niż tylko wykaz dostępnych obiektów. - Będzie też można sprawdzić, jakie są w danym miejscu dostępne zajęcia sportowe - mówi Karol Adamaszek z Centrum Sportu "Aktywna Warszawa". - Należy pamiętać, że nie zawsze szukamy stricte miejsca, czasami szukamy konkretnej usługi, np. nauka pływania na pływalniach, gdzie konieczny jest kontakt z instruktorem lub z konkretną szkołą, świadczącą taką usługę na terenie pływalni.

Jak informują urzędnicy, na początku w aplikacji będą informacje o ofercie dzielnicowych Ośrodków Sportu i Rekreacji. Informacje o dostępności przyszkolnych obiektów mają się pojawić wraz z pierwszą aktualizacją.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Średnia to raptem 6/10. Podwyższysz ją?

Pytanie 1 z 10
Janusz Kamiński jako jedyny Polak zdobył dwa Oscary. Pierwszy z nich był za "Listę Schindlera", a drugi za film...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Są dostępne dla mieszkańców, choć mało kto o tym wie. Powstaje aplikacja z informacjami o miejskich boiskach