Rząd przyspiesza otwarcie kin i teatrów. Część z nich musi jednak poczekać

i

Autor: Pixabay Rząd przyspiesza otwarcie kin i teatrów. Część z nich musi jednak poczekać

Rząd przyśpiesza otwarcie kin i teatrów. Część z nich musi jednak poczekać

2021-05-13 16:17

Rząd przyśpiesza otwarcie kin i teatrów, a ich właściciele przyjmują to... bez wielkiego entuzjazmu. Jak mówią - nie da się otworzyć sal dla widzów w półtora tygodnia. Zgodnie z decyzją rządu mogliby to zrobić już 21 maja. Część z nich woli jednak poczekać, bo ponowne otwarcie to skomplikowany proces.

Otwarcie kin i teatrów

Rząd przyśpiesza otwarcie kin i teatrów, a ich właściciele i dyrektorzy wskazują, że ta decyzja wiele dla nich nie zmienia. Jak mówią - nie da się otworzyć sal w ciągu kilku dni. Dlatego np. Teatr Druga Strefa w stolicy przyjmie ponownie widzów dopiero 4 czerwca.

Rekordowe mandaty dla kierowców| ESKA XD - Prosto z salonu #22

- To nie jest tak, że teatry można sobie otworzyć w ciągu 15 minut. W ciągu 15 minut to ja mogę wziąć klucze i otworzyć drzwi do teatru, żeby do niego się dostać i otworzyć drzwi dla widzów. Natomiast otwarcie teatru to jest bardzo duży proces - mówi dyrektor Teatru Druga Strefa, Sylwester Biraga.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Otwarcie kin

W podobnej sytuacji są duże kina. Nieco lepiej mają te w wersji studyjnej - tłumaczy Jakub Gutek z Kina Muranów. - Dużo łatwiej jest dokonywać jakichś zmian w przypadku czterech sal niż w przypadku 40. Ta operacja logistyczna jest mniej złożona. Łatwiej jest zapełnić repertuarowo mniejszą liczbę sal - dodaje Jakub Gutek.

Kina i teatry będą mogły ponownie otworzyć się 21 maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rząd przyśpiesza otwarcie kin i teatrów. Część z nich musi jednak poczekać