Rusza budowa estakady z Marsa w Żołnierską. Miasto podało termin końca robót

i

Autor: ZMID

Rusza budowa estakady z Marsa w Żołnierską. Miasto podało termin końca robót

2021-04-12 16:24

Jest umowa na budowę estakady z ulicy Żołnierskiej w Marsa. Za dwa miesiące ruszą prace, a za dwa lata - obiektem pojadą kierowcy. Ruch tamtędy ma odbywać się płynniej, a liczba kolizji - spadnie.

Fiesta na ulicach Warszawy pomimo lockdownu

Z Żołnierskiej w Marsa estakadą za niecałe dwa lata

Warszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na budowę obiektu. Prace mają ruszyć w ciągu dwóch miesięcy.

- Firma przez pierwsze dwa miesiące będzie prowadziła prace przygotowawcze, a później rozpocznie prace w terenie. Całość potrwa 20 miesięcy licząc od ósmego kwietnia - mówi rzecznik ZMID Małgorzata Gajewska.

Czytaj także: POMIAR PRĘDKOŚCI w Tunelu POW - PETYCJA w tej sprawie już gotowa!

Będzie to ostatni etap prac w tym miejscu. Pod koniec 2019 roku zakończyła się budowa wschodniej estakady, prowadzącej ruch w stronę granicy miasta, wcześniej przebudowano Żołnierską.

- Pozwoli to upłynnić ruch w tym miejscu i zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Dochodziło tam do pewnej liczby kolizji - dodaje Gajewska.

Budowa estakady będzie kosztować ponad 57 milionów złotych.​

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rusza budowa estakady z Marsa w Żołnierską. Miasto podało termin końca robót