Logo Wujka Wani wygląda znajomo...

i

Autor: Canva / Twitter

Rosyjskie hamburgery od "Wujka Wani"? Ich logo wygląda znajomo...

2022-03-17 17:24

Sankcje nałożone na Rosję zaczynają być odczuwane przez zwykłych mieszkańców. Z rosyjskiego rynku wycofują się zagraniczne firmy. Wiele obiektów czasowo zamyka swoje filie. O tym, co działo się, kiedy McDonald's zdecydował się zamknąć w Rosji swoje lokale już pisaliśmy. Władze rosyjskie nie czekały długo z odpowiedzią na nałożone sankcje. Co zastąpi amerykańskie hamburgery?

McDonald's w Rosji zastąpi Wujek Wania?

Amerykańska sieć fast food może zostać zastąpiona przez rosyjską markę "Wujek Wania". Do urzędu patentowego wpłynął już odpowiedni wniosek, a nowe logo wygląda podejrzanie znajomo.Przedstawiciele koncernu McDonald's 8 marca zapowiedzieli, że tymczasowo zamkniętych zostanie ok. 850 rosyjskich restauracji tej marki. Taka decyzja to odpowiedź amerykańskiej sieci na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Wielu mieszkańców Rosji było oburzonych tą decyzją. Przed planowanym zamknięciem lokale były wręcz oblegane przez osoby chcące zjeść ostatniego hamburgera. Jednak już 12 marca do rosyjskiego urzędu patentowego został złożony wniosek o znak patentowy "Wujek Wania", w którym pokazano też logo nowej marki. Trudno oprzeć się wrażeniu, że logo łudząco przypomina amerykański pierwowzór.

Na czerwonym tle zgłoszonego logotypu znalazły się dwa żółte łuki, charakterystyczne dla McDonald's, różnica jest taka, że są one pochylone i dodana została pionowa linia. Łudząco podobnie wygląda też biała nazwa restauracji.Wygląda na to, że amerykańska sieć fast food może wkrótce zostać zastąpiona w Rosji rodzimą marką. Pomysł ten popierał przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, który podkreślił, że zachodnie sieci, które wycofują się z rosyjskiego rynku powinny zostać zastąpione siecią krajową, co pozwoli Rosjanom zachować miejsca pracy.

Musimy chronić ludzi, ponieważ firmy, które teraz odchodzą, chcą zarabiać, korzystając z naszych rosyjskich surowców. McDonald's, 100 proc. rosyjskich surowców, ogłosił, że się zamyka. No cóż, nie będzie McDonald's, tylko Wujek Wania. Należy chronić miejsca pracy i obniżać ceny – powiedział Wołodin.

Jesteście ciekawi jak będą smakowały hamburgery Wujka Wani?

Finał Miss World
Źródło: Rosyjskie hamburgery od "Wujka Wani"? Ich logo wygląda znajomo...