Rosyjski desant wylądował w Charkowie i zaatakował szpital wojskowy

i

Autor: Mat pras

Rosyjski desant wylądował w Charkowie i zaatakował szpital wojskowy

2022-03-02 5:06

Rosjanie przeprowadzili desant powietrzny w Charkowie. Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali miejscowy szpital wojskowy - poinformowała w środę Rada Najwyższa Ukrainy.

AKTUALIZACJA 

Rosyjska rakieta wojskowa właśnie zniszczyła budynek regionalnego departamentu policji w Charkowie. Burmistrz Charkowa mówi, że co najmniej 21 osób zginęło, a 112 zostało rannych podczas ostrzału.

Odparto atak na szpital wojskowy w Charkowie

Siły ukraińskie odparły atak na szpital wojskowy w Charkowie – poinformowała w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), dodając, że nie potwierdziły się doniesienia o wysadzeniu rosyjskiego desantu.

Dowódca policji obwodu charkowskiego Wołodymyr Tymoszko powiedział portalowi Suspilne, że wokół szpitala trwały w nocy walki, ale nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy.

„Na razie sytuacja wokół szpitala jest pod kontrolą, wzmocniono ochronę” – dodał.

Wcześniej deputowany Rady Najwyższej (parlamentu) Ołeksij Honczarenko podał na Telegramie, że w nocy w Charkowie „Rosjanie wysadzili desant”, ale SBU podała, że informacja ta się nie potwierdziła.

"W Charkowie wylądował rosyjski desant. Okupanci zaatakowali szpital wojskowy. Wywiązała się potyczka między najeźdźcami a obrońcami Ukrainy" - napisano na Telegramie ukraińskiego parlamentu.

Atak miał miejsce w czasie, gdy miasto i region ogłosiły alarm powietrzny - poinformowała agencja UNIAN.

We wtorek wojsko rosyjskie przeprowadziło atak rakietowy na budynek Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wskazał, że Kijów i Charków to główne cele rosyjskich działań wojennych.

Uchodźcy z Ukrainy na Dworcu Głównym we Wrocławiu [GALERIA]

Sonda
Czy wynająłbyś mieszkanie cudzoziemcom?
Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny
Źródło: Trwa ostrzał Charkowa. Płonie komenda wojewódzka. Ogromne zniszczenia w mieście [WIDEO]