Roma Tower - kiedy budowa nowego drapacza chmur w Warszawie?

i

Autor: bbidevelopment.pl materiały prasowe Roma Tower

Roma Tower - kiedy budowa nowego drapacza chmur w Warszawie?

2021-04-09 12:29

Ta inwestycja realizowana ma być wspólnie z Archidiecezją Warszawską. Zapadły już wstępne ustalenia w sprawie budowy nowego warszawskiego drapacza chmur. Dowiedzcie się, gdzie i kiedy może powstać Roma Tower.

Roma Tower - kiedy budowa nowego drapacza chmur w Warszawie? To pytanie jest uzasadnione. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już niedługo rozpocznie się budowa 170 metrowego wieżowca w centrum Stolicy. Projekt ma realizować firma BBI Development razem z Archidiecezją Warszawską, gdyż to na jej działce ma stanąć budowla. Drapacz chmur w formie dwóch połączonych ze sobą wież został zaprojektowany przez pracownię Juvenes-Projekt. Koncepcja zawiera między innymi powierzchnie biurowe i handlowe, salę konferencyjną, centrum fitness i SPA oraz 245 miejsc parkingowych. Archidiecezja i deweloper zawarły już list intencyjny z zagranicznym inwestorem z branży budowlanej. To wstęp do negocjacji mających doprowadzić do realizacji inwestycji.

Michał Materla o rozstaniu z KSW i gali EFM SHOW

Gdzie i kiedy powstanie Roma Tower?

Roma Tower miałaby zostać wybudowana w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej na należącej do Archidiecezji Warszawskiej działce przy hotelu Marriott. W komunikacie o zawarciu listu intencyjnego z inwestorem możemy przeczytać: Strony określiły, iż ich dążeniem jest zawarcie Umowy Inwestycyjnej najpóźniej do 1 lipca 2021 r. Oznacza to, że prace zmierzające do realizacji projektu ruszą nie wcześniej, niż po zawarciu tej umowy. Obecnie nie wiadomo, jak długo mogłaby trwać budowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Roma Tower - kiedy budowa nowego drapacza chmur w Warszawie?