Rolnik z Lublina uprawia pole w środku osiedla. Mieszkańcy są zachwyceni! [FILM]

i

Autor: Screen: www.facebook.com/831888403663020/videos Rolnik z Lublina uprawia pole w środku osiedla. Mieszkańcy są zachwyceni! [FILM]

Rolnik z Lublina uprawia pole w środku osiedla. Mieszkańcy są zachwyceni! [FILM]

2021-08-16 12:12

Rolnik z lubelskiego osiedla Poręba już 15 lat temu postawił się deweloperom i postanowił, że nie sprzeda im swojego pola. Ta sytuacja trwa do dzisiaj, a wokół jego ziemi powstało już sporo bloków. Jeżdżąc między nimi kombajnem nie przeszkadza w ogóle swoim sąsiadom, a jednocześnie szybko stał się gwiazdą internetu. W związku ze żniwami ostatnio znów wyjechał na pole.

Janusz Wydra od lat uprawia pole w środku osiedla. Mieszkańcom to się podoba, bo wolą oglądać z balkonu prace rolne niż okna innych budynków. Ale nie tylko osiedlowi sąsiedzi są zachwyceni miejskim rolnikiem, Wydra już stał się gwiazdą światowego internetu.

Sławę zdobył kilka lat temu po tym, jak odmówił deweloperom sprzedaży pól rolnych znajdujących się w samym środku osiedla Węglinek Południowy w Lublinie. Nie przestał ich uprawiać i regularnie jeździ kombajnem oraz ciągnikiem pomiędzy blokami.

O rolniku z Lublina pisały już media z Brazylii i Indii. Teraz jego pracę nagrywali m.in. dziennikarze z Niemiec.

Gdy miał osiem lat, umarł jego ojciec. Matka została z młodszym bratem i trzeba było pracować. 

- Obecnie nie ma tego dużo, jakieś piętnaście hektarów. Przy dzisiejszych maszynach to błyskawiczna robota - po trzy dni na wiosnę, w żniwa i na jesieni. W sumie więc mieszkańcy osiedla zobaczą mnie tam może z cztery, pięć razy w roku - wypowiada się na Facebooku Janusz Wydra. 

Stara się, by nikomu nie sprawiać kłopotu czy nie wyrządzić szkody. Nawozy, które stosuje, są bezpieczne dla zdrowia ludzi, i jak na razie - nikt nie zgłaszał żadnych uwag. 

ZOBACZCIE NA FILMIKU PONIŻEJ ŻNIWA W ŚRODKU OSIEDLA: 

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Źródło: Rolnik z Lublina uprawia pole w środku osiedla. Mieszkańcy są zachwyceni! [FILM]