Rok akademicki 2021/2022. Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

i

Autor: Pixaby Rok akademicki 2021/2022. Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

Obowiązkowe MASECZKI i dystans społeczny. Co jeszcze? Tak będzie wyglądać powrót na studia

2021-09-20 12:19

Rok akademicki 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Pojawiły się już pierwsze wytyczne w sprawie zajęć. Studenci wrócą na nauki stacjonarnej, ale z pewnymi zmianami. Na uczelni ma obowiązywać NAKAZ zasłaniania ust i nosa. Co jeszcze?

Studenci wracają do nauki stacjonarnej. Na uczelniach obowiązkowe maseczki

Rok akademicki 2021/2022 studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają rozpocząć stacjonarnie. Wyjątkiem będą zajęcia określone przez dziekanów wydziałów/kierowników jednostek organizacyjnych uczelni. Te odbywać się będą zdalnie.

Na UJ będą także obowiązywać obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w Polsce. Przypomnijmy, że wkroczyliśmy właśnie w czwartą falą pandemii koronawirusa. Liczba zakażeń cały czas rośnie, a jak podkreślił minister zdrowia, jeszcze w tym tygodniu może przekroczyć tysiąc przypadków dziennie.

Raport z anteny 20.09, godz.10

W związku z tym na Uniwersytecie Jagiellońskim konieczne będzie zakładanie maseczek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego we wszystkich przestrzeniach wspólnych (korytarze, windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, czytelnie) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowywania zasad dystansu społecznego oraz stosowania, przed wejściem do sal dydaktycznych, środków do dezynfekcji rąk - czytamy w komunikacie UJ.

Dodatkowo w salach dydaktycznych wymagane jest zachowanie 1,5-metrowego odstępu między prowadzącymi a studentami. W przerwach pomiędzy zajęciami sale powinny być wietrzone. Studenci są również zachęcani do zasłaniania ust i nosa podczas zajęć.

Sonda
Czy studenci powinni wrócić do nauki stacjonarnej?
Źródło: Obowiązkowe MASECZKI i dystans społeczny. Co jeszcze? Tak będzie wyglądać powrót na studia