Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Adrian Grycuk, 2018 Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie

Rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04. Zapowiedziano aż 7 zgromadzeń! [PROTESTY, UTRUDNIENIA, PROTEST PRZEDSIĘBIORCÓW]

2021-04-09 21:42

Siedem zgromadzeń w trakcie 11. rocznicy smoleńskiej. Do Warszawy przyjadą m.in. przedsiębiorcy z całego kraju. Składanie wieńców przy pomniku, delegacje w okrojonym składzie - wszystko w reżimie sanitarnym. Tak ma wyglądać 11. rocznica katastrofy Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego. Gdzie będą protesty? Gdzie należy spodziewać się utrudnień?

11. rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04.2021. Wokół placu odbędzie się kilka demonstracji, ale wszystkie zostały zarejestrowane w reżimie sanitarnym.. 

- Na 10 kwietnia m.st. Warszawa zgodnie z przepisami zarejestrowało siedem zgromadzeń. Są to oczywiście zgromadzenia do maksymalnie pięciu osób. Komenda Stołeczna Policji zwróciła się m.st. Warszawy, aby na zgromadzeniach, które odbędą się 10 kwietnia był obecny obserwator z ramienia m.st. Warszawy - tłumaczy rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka.

Czytaj także: 11. Rocznica katastrofy smoleńskiej - gdzie i kiedy obchody?

Sami protestujący przekonują że będzie ich od kilkuset do nawet kilku tysięcy. - Plac Piłsudskiego będzie w sobotę należał do nas - przekonuje Michał Wojciechowski z protestu przedsiębiorców. - Są jakieś tam barierki, ale barierki zawsze można przeskoczyć. Można różne inne rzeczy zrobić, że się znajdziemy na tym placu. Ten plac jest nasz - dodaje.

Protest przedsiębiorców 10.04.2021: Co będzie się działo?

Prawdopodobnie wszystkie zgłoszone zgromadzenia to właśnie przedsiębiorcy. Na oficjalnej grupie zrzeszającej protestujących pojawił się plan organizacji wydarzenia. Wydzielono kilka stref, w których ma pojawić się m.in. "grupa blokująca czarną owcę" oraz "grupa bombardująca śmiechem i okrzykami". Prawdopodobnie protestujący będą spacerować wokół placu Piłsudskiego. Orientacyjny czas wydarzenia to 7.30 - 12.00.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Kto jest na TYM pomniku? Potrafisz rozpoznać? Nie łudź się, że to będzie takie proste

Pytanie 1 z 10
Kto jest na tym pomniku?
QUIZ. Kto jest na TYM pomniku? Potrafisz rozpoznać? Nie łudź się, że to będzie takie proste
Książę Filip nie żyje
Źródło: Rocznica smoleńska 10.04. Zapowiedziano aż 7 zgromadzeń! Będzie "narodowa blokada schodów Jarosława"