Robot-niemowlak w Centrum Nauki Kopernik! Jego wygląd zaskakuje

i

Autor: Konrad Traczyk Robot-niemowlak w Centrum Nauki Kopernik! Jego wygląd zaskakuje

Robot-niemowlak w Centrum Nauki Kopernik! Jego wygląd zaskakuje

2021-10-27 20:35

Choć jest eksponatem, to do złudzenia przypomina małe dziecko. Centrum Nauki Kopernik przygotowuje wystawę, podczas której będzie można zobaczyć robota-noworodka. Mierzy 52 cm, waży 3 kilogramy i... oddycha. Ekspozycja "Przyszłość jest dziś" zostanie otwarta 5 listopada, ale już teraz budzi spore zainteresowanie!

Nowy eksponat w Centrum Nauki Kopernik

Robot-noworodek to jeden z nowych eksponatów, który będzie można oglądać już za kilka dni w Centrum Nauki Kopernik. To w ramach wystawy "Przyszłość jest dziś". I choć humanoidalny robot wewnątrz ma specjalne silniki, to można go pomylić z prawdziwym noworodkiem.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

- Prawdopodobnie, gdyby ten robot był prawdziwym, ludzkim dzieckiem, to dostałby 10 punktów w skali Apgar. Jest to dziewczynka, mierzy 52 cm, waży 3 kilogramy, ma silikonową skórę, rzęsy i wszelkiego rodzaju znamiona na skórze, które są właściwe noworodkom - mówi Patrycja Strzetelska z Centrum Nauki Kopernik.

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?

Roboty przyszłością?

Doktor Konrad Maj z uniwersytetu SWPS dodaje, że zetknięcie z robotem-dzieckiem może być ciekawym doświadczeniem. - To jest przede wszystkim dla nas okazja, żeby się samemu przekonać, jak my reagujemy na takie roboty, takie niemowlaki. Trochę to jest dla nas lalka, trochę to jest robot, trochę człowiek. Nie do końca wiemy, jak się mamy zachować w stosunku do niego. Dla nas jest to moment na takie refleksje - mówi dr Konrad Maj.

Wystawa "Przyszłość jest dziś" będzie dostępna już od 5 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Robot-niemowlak w Centrum Nauki Kopernik! Jego wygląd zaskakuje