Mieszkanie

i

Autor: Pixabay Ile będzie wynosić rata kredytu?

Rezerwują mieszkania w Ukrainie, ale nie przyjeżdżają. Zaskakująca akcja coraz bardziej popularna!

2022-03-08 9:53

Wojna w Ukrainie trwa, a ludzie na wszelkie sposoby pomagają Ukraińcom. Nie są to tylko Polacy - do różnych akcji dołączają ludzie z całego świata. Każdy zastanawia się, w jaki sposób może przyczynić się do wsparcia osób dotkniętych konfliktem. Ciekawą inicjatywą okazuje się być rezerwacja noclegów na Ukrainie za pośrednictwem Airbnb, tylko po to, aby środki trafiły do właścicieli mieszkań.

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie, organizowanych jest mnóstwo zbiórek. Każdy chce pomóc. Można to robić na wiele sposobów: przynosząc śpiwór do pobliskiego punktu pomocy w swoim mieście, wspierając charytatywną zbiórkę, czy przyjmując uchodźców pod swój dach. Rosyjskim działaniom przeciwstawiają się również wielkie koncerny poprzez wycofywanie swoich marek z Federacji Rosyjskiej. Na kolejny ciekawy pomysł pozostającej w Ukrainie ludności cywilnej wpadli internauci. Na portalu Airbnb rezerwują noclegi w ukraińskich domach i mieszkaniach. Celem jednak nie jest skorzystanie z takiej usługi: zamawiają je tylko po to, aby zapłacić. 

Mieszkania na wynajem krótkoterminowy w Ukrainie cieszą się ogromnym zainteresowaniem – pisze CNN. Rezerwacje spływają z całego świata, choć osoby te wcale nie zamierzają przyjeżdżać na miejsce. Chcą w ten sposób pomóc finansowo Ukraińcom po rosyjskiej inwazji.

Airbnb to portal znany podróżnikom z całego świata. Dzięki platformie otrzymujemy dostęp do bazy noclegowej obejmującej ponad 35 tysięcy miast z całego świata.

I właśnie teraz, właściciele mieszkań w Ukrainie, którzy oferują je na wynajem na portalu, są zalewani rezerwacjami od ludzi z całego świata. Nikt nie planuje jednak tam przyjechać. Chodzi jedynie o wsparcie Ukraińców.

Wśród osób wynajmujących mieszkanie jest Wołodymyr Bondarenko, który obecnie spędza większość dnia w swoim mieszkaniu w Kijowie. Pomiędzy nasłuchiwaniem syren alarmowych i wysyłaniem wiadomości do rodziny, wymienia również wiadomości z wieloma użytkownikami Airbnb, którzy rezerwują pobyt w jego jednopokojowym mieszkaniu w sercu ukraińskiej stolicy.

– Dzisiaj pojawiło się ponad 10 rezerwacji. To było zaskakujące i w tej chwili jest bardzo pomocne – powiedział 36-letni Bondarenko w rozmowie z CNN. Jak poinformował, planuje wydać te pieniądze na pomoc innym obywatelom Ukrainy, którzy bardziej potrzebują wsparcia w tym czasie.

Zdaniem rzecznika Airbnb od początku trwania, czyli od 2 marca br. goście z całego świata zarezerwowali na Ukrainie ponad 61.000 noclegów. W akcję zaangażowali się szczególnie Amerykanie. Poza rezerwacjami zasypują ukraińskich gospodarzy słowami wsparcia.

Warto też dodać, że Airbnb zaangażowało się w koordynację zakwaterowania 100 000 uchodźców z Ukrainy. Można pomóc, oferując tymczasowe pobyty za darmo lub ze zniżką za pośrednictwem Airbnb.org lub przekazując darowiznę na sfinansowanie pobytu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Źródło: Rezerwują mieszkania w Ukrainie, ale nie przyjeżdżają. Zaskakująca akcja coraz bardziej popularna!